Bankrutavusio banko klientams indėlius kompensavo valstybė. Tam ji išleido 1,2 mlrd. eurų, o atgavo kol kas 770 mln. eurų. Didžiulė dalis pinigų ir „Snoro“ turto iki šiol yra užsienyje. Dalį šio turto rado Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT). Ji tiria bylą dėl tyčinio banko sužlugdymo.
Pareigūnai areštavo apie 200 mln. eurų verto turto, tačiau jo kol kas neatgavo. „Šiuo metu civilinėje byloje „Snoro“ bankui pareikštas beveik pusės milijardo eurų ieškinys. Mes esame radę turto apie pusei šios sumos. Vyksta bendradarbiavimas, kad padaryta žala būtų atlyginta“, – sakė FNTT Specialiųjų užduočių valdybos viršininkas Darius Kuliešius.
Pasak jo, turtas yra įvairus. Tai ir prabangūs automobiliai, ir pilys, ir lėšos sąskaitose.
Šis turtas įgytas už „Snoro“ indėlininkų pinigus, bet per ofšorines bendroves. Jos padeda paslėpti, kas tikrasis per jas plaukiančių pinigų savininkas, todėl „Snoro“ bankroto administratoriui tokį turtą pasiekti nėra lengva.
„Parduoti turtą, automobilius, kelis butus senamiestyje, parduoti labai geidžiamą kreditų portfelį, tai buvo neišvengiama, bet išieškoti civiline tvarka kitas skolas, mane stebina, kodėl niekas nedaroma. Arba trūksta kompetencijos, arba trūksta valios“, – teigė banko „Snoras“ indėlininkų ir kreditorių asociacijos vadovas Danas Arlauskas.
Neoficialiomis žiniomis, vien Prancūzijoje yra trys pastatai, kurių viena yra pilis, o kitas – slidinėjimo namelis. Juos perimti ir pardavus grąžinti pinigus Lietuvai kol kas nepavyksta.