„Apmaudu, kad konservatoriai ir liberalai neišgirdo nei akciją surengusių šeimos gydytojų, nei pacientų atstovų balso. Neįsiklausė į opozicijos siūlymus. Juk gydytojai teigia, kad jiems po reformos bus tik blogiau – dar labiau bus apkrauti popieriais, visai nebeturės laiko kada konsultuoti, ir kartoja, kad eilės pas specialistus ilgės, o prieinamumas – mažės.
Kviečiu ir raginu Vyriausybę už skaičių pradėti matyti žmones ir jų gyvenimus, nestumti reformų buldozeriu, įvertinti, kokios bus reformos pasekmės žmonėms, kurie gyvena ne didžiuosiuose miestuose“, – ragina V.Blinkevičiūtė.
„Kreipiamės į Respublikos Prezidentą prašydami vetuoti pataisas. Prezidentas visada reikalauja, kad būtų įsiklausyta į bendruomenės balsą. Šiuo atveju gydytojų organizacijų ir savivaldybių argumentai buvo ignoruojami. Be to, iškraustant sveikatos priežiūros paslaugas iš mažesnių vietovių, pažeidžiamos žmonių teisės“, – sako seniūnas Gintautas Paluckas.
Daug konstruktyvių pasiūlymų dėl reformos teikę, tačiau valdančiųjų pritarimo nesulaukę Seimo nariai socialdemokratai Orinta Leiputė, Julius Sabatauskas ir Eugenijus Sabutis įsitikinę, kad Seimo balsavimas – dar ne kovos pabaiga.
„Valdančiųjų sumanyta ir buldozeriu stumiama reforma lyg vikšrais traiško sveikatos sistemą – nuo šeimos gydytojų iki pacientų. Ir šiaip pirmaujame Europoje perteklinių mirčių skaičiumi. Dabar tikrai ne laikas eksperimentams“, – sako J.Sabatauskas.
„Siūlėme ir siūlysime stabdyti ligoninių naikinimą, paslaugų iškėlimą iš mažesnių miestų, taip pat raginame užkirsti kelią ministro savivalei“, – sako E. Sabutis.
„Reforma tokia nevykusi, kad iškilo egzistencinė grėsmė Nacionaliniam vėžio institutui, o šeimos gydytojai paverčiami pastumdėliais. Paslaugos tolsta nuo žmonių, bet nėra jokių sprendimų dėl pacientų pavėžėjimo iki „artimiausios“ gydymo įstaigos“, – įspėja O.Leiputė.
Lietuvos socialdemokratų partija prieš kurį laiką Prezidentui G.Nausėdai, premjerei Ingridai Šimonytei ir Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen įteikė kreipimąsi „Dėl viešojo sektoriaus skurdinimo“. Dokumente raginama stabdyti sveikatos priežiūros ir mokyklų tinklo reformas, pradėti išsamų ir viešą jų svarstymą, atlikti įrodymais grįstą reformų vertinimą, paisyti Konstitucijoje įtvirtintų lygiateisiškumo ir nediskriminavimo principų.