„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2022 04 13

V.Blinkevičiūtė ragina Vyriausybę mažinti mokesčius maistui: viskas žvėriškai brangsta, o valdžia miega

Vyriausybei trečiadienį svarstant biudžeto pataisas dėl antiinfliacinių priemonių, opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė siūlomą priemonių paketą ragina papildyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata būtiniausiems maisto produktams, rašoma LSDP pranešime spaudai.
LSDP pirmininkės Vilijos Blinkevičiūtės spaudos konferencija
LSDP pirmininkės Vilijos Blinkevičiūtės spaudos konferencija / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pasak V.Blinkevičiūtės, tik 3 iš 27 Europos Sąjungos (ES) šalys netaiko mokesčių lengvatos maistui: Estija, Danija ir Lietuva.

„Maisto produktų kainos balandį pasiekė neregėtas aukštumas. Prognozuojama, kad maistas brangs ir toliau. Todėl to, ką siūlo valdantieji, nepakaks. Tad Vyriausybės siūlomas biudžeto pataisas dėl antiinfliacinių priemonių raginame papildyti ir 9 proc. PVM lengvata būtiniausiems maisto produktams.

Juolab ir dalis valdančiųjų savo rinkimų programose yra įsipareigoję mažinti PVM maistui. Būtent maisto įperkamumo klausimas dabar yra vienas svarbiausių mažas ir vidutines pajamas gaunantiems žmonėms“, – sako V.Blinkevičiūtė.

Teigia, kad žmonės renkasi prasčiausią maistą – ateity tai atsilieps sveikatai

Ji primena, kad reikiamas įstatymų pataisas dėl laikino lengvatinio PVM būtiniausiems maisto produktams socialdemokratai Seime įregistravo pernai vasarą.

„Šimtai tūkstančių žmonių gyvena nuo algos iki algos, nuo pensijos iki pensijos. Ir taip drastiškai kylant maisto kainoms jie tiesiog valgo vis mažiau, taupydami renkasi prasčiausią maistą. Tai ilgainiui atsiliepia sveikatai, o širdies ir kraujagyslių ligos lemia trumpesnę gyvenimo trukmę. Štai kodėl svarbu pasirūpinti maisto įperkamumu“, – akcentuoja V.Blinkevičiūtė.

Politikė teigiamai vertina tai, kad Vyriausybė pagaliau ėmėsi antiinfliacinių priemonių paketo.

„Kai kurios šalys pirmąsias kovos su infliacija priemones pritaikė dar pernai vasarą. O dabar jau priima antrus ar trečius antiinfliacinius paketus. Taigi valdantieji eina teisinga kryptimi, bet žiauriai vėluoja. Štai anksčiau skelbta, kad priemonės bus patvirtintos iki Velykų, dabar aiškinama, kad teks dar palaukti.

Esu įsitikinusi, kad siaučiant rekordinei infliacijai galima surasti platų sutarimą Seime. Ir dėl PVM lengvatos būtiniausiems maisto produktams, ir dėl, pavyzdžiui, neapmokestinamo pajamų dydžio (NPD) prilyginimo minimaliai algai. Nes tokie įsipareigojimai yra fiksuoti daugelio parlamentinių partijų programose“, – mano V.Blinkevičiūtė.

Primename, kad Vyriausybės siūlomoms infliacijos padarinių švelninimo priemonėms finansuoti iš valstybės biudžeto būtų skiriama 1,03 mlrd. eurų, dar 782,2 mln. eurų bus skirta iš Europos Sąjungos finansavimo šaltinių, o 400 mln. eurų – iš suformuotų finansinių priemonių. Dar 53,9 mln. eurų – iš „Sodros“ biudžeto, pranešė Finansų ministerija.

Vyriausybė trečiadienio posėdyje svarstys atitinkamas biudžeto pataisas, kurias vėliau teiks Seimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų