„Nematau priežasčių, kodėl Ž.Pavilionis turėtų būti šalinamas iš komiteto pirmininkų, net jei jo pasisakymai kažkam užkliuvo, nepatiko ir atrodė nepakankamai diplomatiški, tai yra Seimo nario darbo dalis“, – LRT radijui trečiadienį sakė parlamento vadovė.
Seimo valdyba trečiadienį taip pat išklausė Ž.Pavilionio ataskaitą apie jo komandiruotę į Sakartvelą, dėl kurios kilo dalies politikų pasipiktinimas.
Sprendimų dėl to nebuvo siūlyta priimti.
Ž.Pavilionis sakė tvirtai tikintis, kad jis gynė ne tik Seimo pozicijas ir vertybes, įtvirtintas deklaracijoje dėl užsienio politikos, bet ir „europines, transatlantines vertybes“.
„Savo ruožtu gyniau ne tik vieną partiją, kaip sako mūsų politiniai oponentai, iškėlę šį klausimą valdyboje, bet dvylikos (Sakartvelo) partijų interesus“, – teigė konservatorių atstovas.
Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija praėjusią savaitę paragino Ž.Pavilionį trauktis iš Seimo URK vadovo pareigų po jo vizito Sakartvele.
Socialdemokratų nuomone, į diplomatinę misiją politinių įtampų krečiamame Sakartvele tarpininkauti siųstas konservatorius Ž.Pavilionis, „užuot vykdęs valstybės užsienio politiką, elgėsi neprofesionaliai, pakenkė Lietuvos ir Sakartvelo santykiams, padarė reputacinę žalą Lietuvai“.
Ž.Pavilionis sako suprantantis socialdemokratų norą ginti jiems giminingą Sakartvelo valdančiųjų partiją, tačiau pažymi, kad pastabų Tbilisiui dėl situacijos šalyje išsakė ir kitų Vakarų valstybių atstovai.
V.Čmilytė-Nielsen trečiadienį sakė neįžvelgianti konservatoriaus veiksmuose nieko bloga.
„Mes esame labai aktyvūs ir artimi Sakartvelo draugai, šalys yra artimos, ir natūralu, kad mūsų politikai, kurie turi įdirbį užsienio reikaluose, jie aktyviai dalyvauja ir dabartinėj situacijoj ir tame aš nematau nieko bloga“, – svarstė Seimo pirmininkė.
G.Nausėda: Ž.Pavilionio pasisakymai Sakartvele padarė žalos Lietuvos įvaizdžiui
„Šiandien po pono Žygimanto Pavilionio vizito aš, deja, priverstas konstatuoti, kad buvo padaryta žala ir kad galimai buvo padaryta žala mūsų, kaip mediatorių, įvaizdžiui Sakartvele“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė G.Nausėda.
Anot jo, įsitraukti į situaciją siekiama Europos Sąjungos lygiu, Sakartvele apsilankė Europos Vadovų tarybos pirmininkas Chalsesas Michelis, diskutavęs tiek su opozicija, tiek su valdančiosios daugumos vadovais.
Negalime pasakyti, kad šie rezultatai yra jau labai apčiuopiami ir suteikiantys daug vilčių, bet taip yra padaryta pradžia.
„Negalime pasakyti, kad šie rezultatai yra jau labai apčiuopiami ir suteikiantys daug vilčių, bet taip yra padaryta pradžia“, – sakė jis.
Prezidentas tikina, kad pokalbyje su Sakartvelo prezidente Salome Zurabišvili pabrėžė, jog Lietuva pasirengusi tiek viena, tiek su Lenkija ir Baltijos valstybėmis „atvykti į Sakartvelą ir padėti įveikti nelengvą situaciją“.
„Bet turime šiandien vieni kitiems ne trukdyti, o padėti“, – sakė jis.