Interviu LRT radijui trečiadienį parlamento vadovė taip įvertino kai kurių visuomenininkų, mokslininkų sprendimą nepriimti „Globalios Lietuvos“ apdovanojimų iš prezidento Gitano Nausėdos rankų.
„Būtent tas veiksmas, patarėjo (Povilo Mačiulio – BNS) bendravimas su teisiamais asmenimis – taip, tai yra toks veiksmas, dėl kurio nesitikėti reakcijos, atsako, tikriausiai būtų naivu. Jis visgi nedaro garbės labai svarbiai institucijai. Apskritai kalbant, tokie lyderiai, tokios svarbios institucijos turi labai atsargiai vertinti savo pasisakymus, kruopščiai vertinti ir vengti to, kas įskeltų dar didesnes kibirkštis ar gilintų skirtis tarp įvairių visuomenės grupių“, – sakė V.Čmilytė-Nielsen.
Ji taip pat tvirtino, kad pastaraisiais mėnesiais Prezidentūros reiškiamos pozicijos daugiau skaldo visuomenę, nei vienija.
„Manau, kad dialogas turėtų būti paremtas vienodu ir teigiamu, konstruktyviu dėmesiu visoms grupėms, neišskiriant vienos, juo labiau, neraginant, neskatinant tų grupių, kuriomis, man rodosi, visgi yra manipuliuojama (...). Vieni veiksmai yra labiau skaldantys, kiti – labiau vienijantys. Tačiau pastaraisiais mėnesiais kai kurie pasisakymai, kai kurios iniciatyvos nėra vienijančios“, – sakė ji.
Apie tai, jog atsisako priimti „Globalios Lietuvos“ apdovanojimus iš prezidento rankų, antradienį pranešė visuomenininkas Andrius Tapinas, kurio įkurta „Laisvės TV“, pernai surengė Baltarusijos opozicijos palaikymo akciją „Laisvės kelias“, taip pat sintetinės biologijos konkurso „iGEM“ laimėtojai – „Vilnius-Lithuania iGEM“ atstovai. Sprendimą jie motyvuoja siekiu saugoti svarbias vertybes.
Jau anksčiau dalies politologų, apžvalgininkų ir visuomeninikų kritikos sulaukė prezidento patarėjo Povilo Mačiulio susitikimas su prie Prezidentūros atvykusiais protestuotojais dėl valdžios vykdomos šeimos politikos.
Patarėjas tuomet padėkojo „Didžiojo šeimų gynimo maršo“ tęsėjams už aktyvumą, paragino girdėti vieniems kitų pozicijas ir išreiškė nerimą dėl vėluojančio Referendumo konstitucinio įstatymo. P.Mačiulis sakė, kad nuo liepos 1-osios Lietuvos piliečiai praras pilietinę teisę į referendumą“, nes Seimas laiku nepriėmė konstitucinio įstatymo.
„Pasirinkusi bendrauti su nusikaltėliais ir remdama neteisėtus mitingus, kurių metu siūloma karti Seimo narius, Prezidentūra pamynė mums svarbias vertybes, prarado bet kokį pasitikėjimą ir tapo toksiška vieta, su kuria nenorėtume savęs sieti“, – savo pareiškime feisbuke antradienį teigė A.Tapinas.