Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2023 08 30

V.Čmilytė Nielsen: sankcijos Rusijos ir Baltarusijos piliečiams turi likti skirtingos

Ribojimai Rusijos ir Baltarusijos piliečiams turi likti skirtingi, kartoja Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė Nielsen.
Viktorija Čmilytė-Nielsen
Viktorija Čmilytė-Nielsen / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Anot jos, siūlymo suvienodinti sankcijų neketina siūlyti ir Vyriausybė.

„Trumpai aptarėme ir tai, kadangi tai yra viena iš aktualijų. Tiesiog apsikeitėme nuomonėmis. Ne kartą jau esu komentavusi, nemanyčiau, kad dabar yra poreikis suvienodinti trakavimą Rusijos ir Baltarusijos piliečių, kurie yra čia Lietuvoje. Na ir panašu, kad iš Vyriausybės tokios iniciatyvos nebus, tačiau čia jau premjerė pakomentuos“, – po valdančiųjų konservatorių, liberalų ir „laisviečių“ koalicinės tarybos posėdžio trečiadienį žurnalistams sakė Seimo vadovė.

Koalicinėje taryboje dalyvavusi premjerė šiuo klausimu nepasisakė.

Seimas yra priėmęs įstatymą dėl ribojamų priemonių Rusijos ir Baltarusijos piliečiams, tačiau pastariesiems ribojimų įvesta mažiau. Po to, kai Baltarusija į šalį po nepavykusio perversmo Rusijoje leido atvykti samdinių grupuotei „Wagner“, Lietuvos politikai grįžo prie svarstymų apie ribojimų rusams ir baltarusiams suvienodinimą.

Iki kitų metų gegužės 3-iosios rusams ir baltarusiams ribojama galimybė gauti Lietuvos vizas, elektroninio rezidento statusą, tačiau Rusijos piliečiams dar papildomai apsunkinta galimybė atvykti į Lietuvą, įsigyti nekilnojamojo turto, taip pat laikinai nepriimami jų prašymai dėl leidimo gyventi Lietuvoje.

Prezidentas Gitanas Nausėda laikėsi pozicijos, kad Baltarusijos piliečiams turėtų būti taikomos tokios pačios sankcijos kaip rusams, tačiau Seimas atmetė tokį jo veto dėl laisvesnių sąlygų baltarusiams.

Pastaruoju metu diskusijos dėl sankcijų baltarusiams griežtinimo atsinaujino politikams ir pareigūnams nerimaujant dėl „Wagner“ samdinių buvimo Baltarusijoje, dalies atvykstančiųjų į Lietuvą keliamų grėsmių ir provokacijų.

Nuo praėjusių metų pabaigos taip pat į Lietuvą atvykti ar čia gyventi norintiems Rusijos ir Baltarusijos piliečiams yra įvestas specialus klausimynas. Migracijos departamentas rugpjūčio pradžioje skelbė, kad per tą laiką keliančiais grėsmę nacionaliniam saugumui buvo pripažinti 1164 baltarusiai ir rusai.

Per šį laikotarpį konstatuota, kad grėsmę nacionaliniam saugumui kelia 910 Baltarusijos piliečių, iš kurių 337-iems atsisakyta išduoti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, 121 atveju atsisakyta pakeisti tokį dokumentą, daugiau kaip 200 baltarusių panaikinti anksčiau jų turėti dar galioję leidimai laikinai gyventi, o beveik 250 baltarusių sulaukė neigiamų atsakymų, kai kreipėsi dėl nacionalinės Lietuvos vizos išdavimo.

Prievolė užpildyti klausimyną taikoma visiems pilnamečiams Baltarusijos ir Rusijos piliečiams, kai jie teikia prašymus išduoti ar pakeisti teisę gyventi Lietuvoje suteikiantį ar patvirtinantį dokumentą, įforminti naują leidimą laikinai gyventi arba išduoti nacionalinę vizą. Klausimyne privaloma pateikti tam tikrą informaciją, pareikšti požiūrį į Rusijos agresiją Ukrainoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos