„Turime visapusiškai palaikyti Ukrainą iki pergalės prieš agresorių. Nepasiekę Rusijos pralaimėjimo, neužtikrinę jos vadovų ir visų karo nusikaltėlių atskaitomybės Tarptautiniame teisme, įsipareigojimo atlyginti Ukrainai žalą, nepasieksime ilgalaikės taikos mūsų karo niokiojamame žemyne.
Rusija šiame kare peržengė visas įmanomas ribas: nuo vaikų darželių bombardavimo iki energetikos infrastruktūros naikinimo per šalčius, nuo ekonominio, energetinio šantažo iki opozicijos veikėjų žudymo bei nuodijimo”, – savo kalboje parlamentų pirmininkams pabrėžė V.Mitalas.
Seimo Laisvės frakcijos seniūnas ragino valstybių lyderius užtikrinti Rusijos agresijos prieš Ukrainą padarytos žalos registro veikimą, tarp kurio steigėjų yra ir Lietuva.
„Lyderiams kalbėjau apie būtinybę imtis veiksmų siekiant užtikrinti, kad registras dėl Rusijos invazijos į Ukrainą padarytos žalos veiktų greitai ir visapusiškai. Tai – pirmasis žingsnis siekiant sukurti tarptautinį Rusijos agresijos prieš Ukrainą padarytos žalos kompensavimo mechanizmą siekiant užtikrinti, kad teisingumas būtų atstatytas, o jį pajustų kiekvienas žalą ir nuostolius patyręs asmuo.
Raginau įgyvendinti ir pačios Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos rezoliuciją sukurti viešą sankcijų vengime dalyvaujančių viešą kompanijų ir asmenų registrą, bei įvesti baudžiamąją atsakomybę už tyčinę pagalbą siekiant ir padedant išvengti sankcijų“, – sakė Seimo vicepirmininkas.
Europos parlamentų pirmininkų konferencijoje rugsėjo 28–29 dienomis dalyvavo 46 Europos Tarybos valstybių narių parlamentų pirmininkai ir atstovai, apie 60 parlamentų vadovų ir apie 400 delegatų.