Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga antradienį paskelbė, kad įspėjamasis mokytojų streikas vyks rugsėjo 15 dieną, o nesulaukus norimų rezultatų, rugsėjo pabaigoje bus surengtas ir tikrasis streikas.
V.Mitalo teigimu, švietimas yra „absoliučiai prioritetinė sritis“, ji pernai buvo visų partijų rinkiminiuose pažaduose ir atrodė, kad „yra tema numeris vienas“.
„Per šiuos metus, per šią kadenciją, man atrodo, kad reikia pripažinti, kad švietimas numeris vienas tema nebuvo ir būtent dėl to aš iš dalies suprantu, – trečiadienį Žinių radijui sakė V.Mitalas. – Streikas man atrodo yra kraštutinė priemonė, iš dalies suprantu lūkestį, kad, na žiūrėkit, jei visos politinės partijos susitarė, (...), tai gal dabar jau susitvarkius kai kuriems išorės faktoriams galėtume grįžt prie to, kad visos partijos sakė apie numerį vieną ir švietimą vėl iškelt į pirmą planą.“
Profesinė sąjunga pabrėžia, jog streikas skelbiamas dėl mokytojų darbo sąlygų, darbo užmokesčio problemų.
„Aš manau, kad tų pinigų reikia labai rimtai paieškoti, tam, kad mokytojų lūkestis dėl atlyginimų, kuris yra ne tik jų lūkestis, bet ir politinių partijų susitarimas, būtų įgyvendintas“, – teigė Seimo vicepirmininkas.
Anot jo, susitarimas siekti 130 proc. vidutinio darbo užmokesčio yra logiškas siekis žvelgiant į kitų, sėkmingas švietimo sistemas sukūrusių, šalių pavyzdžius. Toks siekis užtvirtintas nacionaliniame susitarime.
„130 proc. nuo vidutinio atlyginimo yra tikrai toksai pakankamai aiškus rodiklis, kurį pasiekus turėtų būti geriau ir bus geriau, ypač žinant, kad vidutinis atlyginimas kad ir šiemet žada apie dešimt procentų didėti“, – sakė V.Mitalas.
Jo teigimu, šiuo metu vyksta diskusija, ar šio rodiklio galima siekti nuo sausio 1 dienos, ar sekti švietimo, mokslo ir sporto ministro Gintauto Jakšto pažadu ir idėja, kad atlyginimus reikia didinti du kartus – nuo sausio ir kitų metų rudenį.