Anot A.Širinskienės, V.Pranckietis pasitarimą dėl situacijos VTEK rengė 2017 metais kovo 15–17 dienomis. Jo metu, kaip teigė pats Seimo pirmininkas, dalyvavo keturi VTEK nariai. Kas tokie tiksliai, nežinia.
Posėdžio metu V.Pranckietis aiškino nekomentuosiantis įrašo, kuris teismo pripažintas neteisėtu, turinio. Jis tikino nepamenantis tikslios dienos, kada vyko susitikimas dėl VTEK.
V.Pranckiečio darbotvarkėje susitikimas su VTEK nariais yra įrašytas 2017 metų kovo 15-ąją.
„Buvo susirinkęs VTEK'as su tokiu tikslu, kad jie sprendė problemą, kas turėtų pirmininkauti [...]. Toliau sprendimai buvo priimami VTEK'o“, – dėstė Seimo pirmininkas ir vėliau pridūrė, kad VTEK nariai pristatė sprendimą, kad VTEK vadovaus Virginijus Kanapinskas.
V.Pranckietis tvirtino su tuometiniu VTEK vadovu Romu Valentukevičiumi susitikęs du kartus.
„Apie jokią kompensaciją diskusijos neprisimenu, bet man atrodo, kad tokios ir nebuvo“, – aiškino V.Pranckietis.
Klausiamas, ar jis prašė tuometinio VTEK vadovo R.Valentukevičiaus kartu „iš VTEK'o išsivesti“ ir M.Siaurį, Seimo pirmininkas tvirtino tuomet nežinojęs tokio asmens kaip Mindaugas Siaurys.
„Negaliu komentuoti, kas ką sakė. Turbūt galėčiau pasakyt, kad aš net nežinojau tokios pavardės tuo metu – kas tas M.Siaurys, ką jis daro. Aš nevadovauju VTEK'ui, – dėstė V.Pranckietis.
– Mes sprendėme klausimą su VTEK'u apie tai, kas turėtų pirmininkauti. Jie, tiksliau, atnešė savo žinią, kad pirmininkaus ne seniausias pagal amžių, todėl, kad visi senesni atsisakė eiti eilės tvarka. Ir viena komisijos narė, neatsimenu jos pavardės, dalyvavo telefonu įjungus, kad ji atsisako.“
A.Širinskienei dar kartą pasitikslinus, ar jis neturėjo jokio kontakto su M.Siauriu, Seimo pirmininkas atsakė: „Aš ir dabar nežinočiau, kaip jis atrodo, tai tikrai jokio kontakto neturėjau.“
V.Pranckietis tikino ir vėliau su niekuo neaptarinėjęs, kad VTEK dirbantis M.Siaurys yra problema. Teiraujantis, ar buvo sakęs, kad reikia „išspręsti M.Siaurio problemą“, Seimo pirmininkas tikino nesprendžiantis tarnautojų, kurie nėra jo pavaldume, priėmimo ir atleidimo klausimų.
Tyrimo dėl poveikio VTEK Seimo laikinoji tyrimo komisija ėmėsi po to, kai žiniasklaidoje buvo paviešintas slapta įrašytas keturių asmenų – VTEK vadovavusio Romo Valentukevičiaus, VTEK nario Virginijaus Kanapinsko, VTEK nario Sauliaus Katuokos ir buvusio VTEK Prevencinio skyriaus vedėjo M.Siaurio – pokalbis. Jo metu, aptariamas pastarojo atleidimas.
Istorijoje figūruoja ir Seimo pirmininkas V.Pranckietis, rengęs pasitarimą dėl situacijos VTEK.
2017 metais vykusio pokalbio išrašą socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje anksčiau skelbė valdančiosios Valstiečių-žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis.
„Man būti atleistam dabar, nu, yra toksai. Peštis aš nenoriu, bet aš jums netrukdysiu. Manęs čia nėra. Viskas. Aš šitą sprendimą priėmiau ir išgyvenau gal prieš mėnesį. Nu, aš jau supratau kokia yra situacija“, – cituojamas M.Siaurys.
„Mes kalbėjom su juo dar iki mano atleidimo. Aš jam sakiau, tu ieškokis darbo. Aš šitą pasakiau ir Seimo Pirmininkui“, – įsiterpė R.Valentukevičius.
Vėliau cituojamas S.Katuoka: „Matai, jeigu... Mindaugai! Jeigu nebūtų pasakyta, kad Mindaugo Siaurio klausimą reikia spręsti greitai, mes galėtume tempti, klausyk ir visa kita. Aš galėčiau pasakyt, davai darom kompromisą reiškia. Tu išeik atostogų, parašyk pareiškimą, kad atleisti iš darbo po atostogų, bet pasakyta, jo klaus (rodo į V.Kanapinską), kaip išsprendėt.“
V.Kanapinskas į tai atsakė: „Turėsim dabar ataskaitą pateikt.“
„Ir po mėnesio, po mėnesio klaus. Tai kas čia, Urbšys taip išdėstė?“ – teiravosi tuometinis VTEK vadovas R.Valentukevičius.
„Ir Urbšys ir paskui pirmininkas, gi pas pirmininką“, – atsakė V.Kanapinskas.
VTEK M.Siaurį „už šiurkštų nusižengimą“, viršytus tarnybinius įgaliojimus, kai jo vadovautame skyriuje rengti ir VTEK kompetencijai priskirti dokumentai nebūdavo teikiami kolegialiam VTEK svarstymui posėdžiuose, atleido 2017 metų gruodžio 5 dieną.