Jis stebėjosi, kodėl tyrimas dėl I. Rozovos ryšių su Rusijos diplomatais inicijuojamas tik dabar, tačiau tvirtino, kad jis padės atsakyti į visus klausimus.
„Tyrimas yra visada galimybė atsakyti į klausimus, atsakyti visus klausimus, kodėl ta iniciatyva atsirado dabar, kodėl tie patys NSGK nariai nesusipažino su ta medžiaga pernai, su kuria privalėjo susipažinti“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė V.Pranckietis.
„Reikėtų prisiimti ir asmeninę (...) atsakomybę dėl to, kas vyksta, kodėl po pusantrų metų kažkam sušilo kažkoks klausimas“, – teigė jis.
„Aš manau, kad tai buvo tiesiog atsakomybės trūkumas“, – tvirtino parlamento vadovas.
Seimo komitetas trečiadienį paskelbė inicijuojantis parlamentinį tyrimą, kur bus aiškinamasi, ar I.Rozovai gali būti pradėtas apkaltos procesas, kai ji prieš pusantrų metų žvalgybos pareigūnams neatskleidė bendraujanti su Rusijos diplomatais ir negavo leidimo dirbti su įslaptinta informacija.
Seimo pirmininkas tvirtino, kad Valstybės saugumo departamentas rekomendavo nesuteikti I.Rozovai leidimo. Jis taip pat nebuvo suteiktas, nes parlamentarei jo nereikėjo pagal einamas pareigas.
Komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas sakė, kad planuojama aiškintis, kaip vertinti ir kitus politikus, anot jo, seniai iš žvalgybos pažymų žinojusius apie nuslėptus ryšius, bet nesiėmusius aktyvių veiksmų užkardyti grėsmių nacionaliniam saugumui.
Tarp tokių politikų yra ir Seimo pirmininkas, priėmęs sprendimą nesuteikti I. Rozovai leidimo. Su tuo susijusią informaciją sužinojo ir tuometinis NSGK pirmininkas Vytautas Bakas, komiteto nariai Laurynas Kasčiūnas ir Virgilijus Alekna, teigė D.Gaižauskas.
V.Pranckietis sakė, kad iš savo pusės padarė viską, ką reikėjo.
„Aš perdaviau informaciją, buvo suteikta informacija NSGK nariams. Jie turėjo atviras rankas ir galimybes veikti“, – kalbėjo parlamento vadovas.
Pasak jo, su I.Rozovos ryšiais susijusios grėsmės nebuvo labai reikšmingos.
„Tai nebuvo kažkokios baisios grėsmės, kurias reikėtų vertinti kažkaip labai akylai, bet aš prašiau, kad NSGK tai įvertintų“, – tvirtino V.Pranckietis.
L.Kasčiūnas žurnalistams yra sakęs, kad su Valstybės saugumo departamento (VSD) informacija apie I.Rozovą susipažinęs, kai ši buvo pateikta NSGK. Tuomet ji buvo įslaptinta.
VSD nuolat teikia įslaptintą informaciją Seimo NSGK nariams. Komiteto nariai turi patys nueiti į specialų kabinetą Seime ir perskaityti pateiktus dokumentus. Tačiau ne visi NSGK nariai tai padaro.
Duomenys apie politikės ryšius paaiškėjo Seimo NSGK pradėjus aiškintis I.Rozovos dalyvavimo Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos sesijoje Gruzijoje šių metų birželį aplinkybes.