„ES vykdoma aneksijos nepripažinimo politika turi būti tęsiama ir stiprinama. Lietuvos politikai ir diplomatai buvo ir yra vieni aktyviausių Krymo klausimu“, – sakė parlamento vadovas. Pasak jo, Lietuva aktyviai kelia Krymo okupacijos klausimą visuose tarptautiniuose formatuose, tarptautinėse organizacijose – ES, Jungtinėse Tautose, Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo organizacijoje, UNESCO, Europos Taryboje, dvišaliuose susitikimuose.
V.Pranckietis taip pat priminė, kad Seime šių metų kovo 16 d. buvo priimta rezoliucija „Dėl tebevykdomos Krymo okupacijos ir aneksijos pasmerkimo“. Šioje rezoliucijoje skelbiama, kad Seimas reiškia tvirtą paramą Ukrainos suverenitetui, nepriklausomybei, Ukrainos teritorijos vientisumui ir tarptautiniu mastu pripažintų jos sienų neliečiamybei; griežtai smerkia Rusijos Federacijos tebevykdomą suverenios Ukrainos teritorijos dalies – Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio – okupaciją ir aneksiją; taip pat griežtai smerkia 2016 m. balandžio 26 d. vadinamojo Krymo aukščiausiojo teismo sprendimą, pagal kurį Krymo totorių tautos Medžlisas – aukščiausioji vykdomoji ir atstovaujamoji institucija – paskelbtas ekstremistų organizacija ir jo veikla uždrausta.
„Atidžiai stebime padėtį Kryme, neramina vis blogėjanti žmogaus teisių padėtis, nuolatiniai Krymo totorių persekiojimai, sulaikymai, kratos, grasinimai, žiniasklaidos varžymai, mokyklų uždarymai. Ypač didelį rūpestį mums sukėlė Medžliso veiklos uždraudimas dėl tariamos ekstremistinės veiklos. Viešai reagavome į tai, pasmerkėme tokius veiksmus“, – sakė V.Pranckietis.
Gegužės 29 d. Seime vyksta tarptautinė konferencija „Krymo totorių tauta praėjus trejiems metams po Krymo okupacijos: esama padėtis ir tolesnė tarptautinės bendruomenės atsako strategija“.
Renginį organizuoja Seimo Užsienio reikalų komitetas ir Pasaulio Krymo totorių kongresas, bendradarbiaujant su Užsienio reikalų ministerija ir Parlamentiniu demokratijos forumu.
Tarptautinėje konferencijoje aptariamos Krymo okupacijos pasekmės Krymo totorių tautai ir diskutuojama apie reikalingus tarptautinės bendruomenės veiksmus, siekiant reaguoti į masinius Krymo totorių žmogaus teisių pažeidimus ir nubrėžti Krymo deokupacijos strategijos gaires.