„Politinė sistema kaip tik demonstruoja apsivalymą. Ir tai yra gerai, kad vis dėlto atėjo laikas, kai toks momentas atkeliavo ir į Seimą. Normalu, kad tokioje valstybėje mes turime galimybę, nes ne paslėpta viskas, o kaip tik – išviešinama. Tai yra geras požymis mūsų skaidresnei ateičiai“, – žurnalistams penktadienį sakė jis.
V.Pranckietis pabrėžė, kad šiame įtarimų kontekste „valstiečiai“ atsargiai vertina galimybę derėtis su frakcijomis dėl tolesnio darbo Seime, jei socialdemokratai nuspręstų palikti koaliciją ir ieškotų konkrečių Seimo narių paramos.
„Turėdami omenyje, kad gali būti kokių nors išaiškinimų apie nelabai kokią veiklą pačių partijų, apie partinę koaliciją mes labai atsargiai visada kalbėjome“, – sakė jis.
Seimo pirmininkas sakė teigiamai vertinantis liberalo Vitalijaus Gailiaus sprendimą trauktis iš Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigų ir išreiškė viltį, kad opozicija suras skaidrų asmenį, kuris galės toliau vadovauti šiai komisijai.
Anot Specialiųjų tyrimų tarnybos, Liberalų sąjūdis gavo naudos per partijos pirmininko, 2012–2016 metų kadencijos Seimo nario Eligijaus Masiulio ir partijos valdybos nario, Seimo nario Šarūno Gustainio galbūt neteisėtą veiklą.
Įtariama, kad E.Masiulis, veikęs partijos naudai ir interesais, iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio už šiam koncernui palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimą, savo ir partijos naudai priėmė 106 tūkst. eurų kyšį grynaisiais, taip pat kyšius nematerialia forma.
Taip pat įtariama, kad Š.Gustaisnis, veikęs partijos naudai ir interesais, iš R.Kurlianskio už koncernui naudingų politinių sprendimų priėmimą, savo ir partijos naudai priėmė 8700 eurų kyšį, užmaskuotą kaip paramą viešajai įstaigai, organizuojant politinės partijos narių mokymus.
Darbo partijai įtarimai pateikti dėl buvusio jos pirmininko pirmojo pavaduotojo, 2012–2016 metų kadencijos Seimo nario Vytauto Gapšio veiksmų.