2018 06 08

V.Pranckietis su G.Landsbergiu aptars, ko imtis patvirtinus NSGK tyrimo išvadas

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis su didžiausios Seimo opozicinės frakcijos – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) – seniūnu Gabrieliumi Landsbergiu aptars, ko imtis patvirtinus Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) parlamentinio tyrimo išvadas.
Viktoras Pranckietis ir Gabrielius Landsbergis
Viktoras Pranckietis ir Gabrielius Landsbergis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Su Seimo pirmininku aptarsime pasiūlymą, kurį išsiunčiau praėjusią savaitę dėl tolesnių veiksmų patvirtinus išvadas. Manau, kad Seimas turi koncentruotis į įstatymų priėmimą“, – susitikimo išvakarėse BNS sakė G.Landsbergis.

Remiantis išvadomis būtų geriausia ne fragmentiškai, bet sistemiškai apsispręsti, kokių įstatymų pakeitimų reikia, kad nustatytos problemos ir dabar, ir ateityje nebūtų pakartotos, – pridūrė jis.

„Remiantis išvadomis būtų geriausia ne fragmentiškai, bet sistemiškai apsispręsti, kokių įstatymų pakeitimų reikia, kad nustatytos problemos ir dabar, ir ateityje nebūtų pakartotos“, – pridūrė jis.

G.Landsbergis pasiūlė sudaryti specialią darbo grupę, kuri iki rudens Seimo sesijos pradžios parengtų reikiamus įstatymų pataisų projektus. Anot jo, įstatymų pakeitimų reikia pradedant partijų finansavimu baigiant žiniasklaidos savireguliacija.

Antradienį Seimas patvirtino NSGK parlamentinio tyrimo išvadas. Jomis grėsme valstybės sąrangai ir nacionaliniam saugumui pripažintas neteisėtas Rusijos energetikos bendrovės „Rosatom“ ir lietuviško koncerno „MG Baltic“ veikimas.

Taip pat konstatuota, kad politikai, verslininkai ir žiniasklaidos atstovai siekia apeiti draudimą juridiniams asmenims finansiškai remti partijas. Tokiu atveju remiama grynaisiais pinigais, suteikiant nuolaidas, per įvairius fondus apmokant sąskaitas, užslėptą reklamą.

Anot išvadų, galiojantis viešųjų ir privačių interesų deklaravimo mechanizmas yra formalus ir proaktyviai nekontroliuojamas.

Taip pat atkreiptas dėmesys į neteisėto ir neskaidraus lobizmo atvejus, kai valstybėje susiformuoja įtakingos asmenų grupės, kurios neteisėtą įtaką valstybės institucijų priimamiems sprendimams naudoja tiek asmeniniam praturtėjimui, tiek valdomų įmonių pelnui didinti, tiek „prekiauja“ turima įtaka.

NSGK išvadose rašoma ir apie neteisėtą žiniasklaidos naudojimą – ji išnaudojama pasiekti sau naudingų sprendimų, proteguoti partijas, laimėti valstybės užsakymų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai