„Pirmiausia tą sprendimą turime išstudijuoti. Teisės departamentas turi pateikti savo pasiūlymus, ką turėtume padaryti (....) Mes turinio keisti neturime, turime peržiūrėti procedūrą“, – Seime žurnalistams teigė Seimo vadovas.
Pasak jo, Seimo teisininkai atsakymą turėtų pateikti per mėnesį, o tada dar per du mėnesius parlamentinis Teisės ir teisėtvarkos komitetas pasiūlys sprendimus. Tiesa, V.Pranckietis neatmetė galimybės, kad Seimas įstatymą spės pataisyti dar liepos mėnesį.
V.Pranckietis abejoja, kad Seimui antrą kartą gali pritrūkti balsų urėdijų reformai patvirtinti.
„Mes tam ir esame, kad tuos balsus konsoliduotume. (...) Žinau, kad tie, kurie kreipėsi į Konstitucinį Teismą, atrodo dabar gal jau nesikreiptų, bent daugelis iš jų“, – aiškino V.Pranckietis.
KT antradienį paskelbė, kad ypatingos skubos tvarka, kuria buvo priimtos Miškų įstatymo pataisos, gali būti naudojama tik išskirtiniais konstituciškai pagrįstais atvejais, iškilus grėsmei valstybės ar visuomenės saugumui. Prieštaraujančiais Konstitucijai pripažinti teisės aktai nuo oficialaus KT nutarimo paskelbimo dienos negali būti taikomi, todėl KT, siekdamas išvengti miškų ūkio valdymo sutrikdymų ir suteikti laiko teisiniams neapibrėžtumams pašalinti, iki gruodžio 2 dienos atidėjo oficialų nutarimo paskelbimą ir įsigaliojimą.
Į KT 2018 metų sausį kreipėsi trys dešimtys Seimo opozicinių frakcijų parlamentarų. Jie nurodo, kad Miškų įstatymo projektas nebuvo tinkamai teisiškai įvertintas, negauta išvada dėl antikorupcinio poveikio, be to, urėdijų teisinis reguliavimas yra neaiškus, pavyzdžiui, pagal kokius kriterijus turėtų būti nustatomas jų skaičius.
Valstybinių miškų urėdija (VMU) įregistruota pernai sausį – ji sujungė visas 42 šalies urėdijas.