„Viena iš didžiausių, pavadinkime, skylių mokesčių sistemoje, tai yra darbo apmokestinimo sistema, kuomet Lietuvą, jeigu lygintume su kitomis šalimis, su darbo santykiais susiję mokesčiai ir įmokos „Sodrai“ yra didesni nei Europos Sąjungos vidurkis. (...) Šioje vietoje Vyriausybė ne kartą deklaravo, jog tai yra vienas iš prioritetų sumažinti su darbo santykiais susijusią mokesčių naštą ir netrukus apie konkrečius pasiūlymus Vyriausybė paskelbs“, – antradienį Žinių radijui sakė V.Šapoka.
Šioje vietoje Vyriausybė ne kartą deklaravo, jog tai yra vienas iš prioritetų sumažinti su darbo santykiais susijusią mokesčių naštą ir netrukus apie konkrečius pasiūlymus Vyriausybė paskelbs.
|Jo žodžiais, ketinama peržiūrėti visą darbo apmokestinimo sistemą.
„Mes žiūrime kompleksiškai, kad bendras apmokestinimas mažėtų, tai palies tiek socialinio draudimo įmokas, tiek gyventojų pajamų mokestį. Atitinkamai tai yra labai susiję ir su neapmokestinamų pajamų dydžio didinimu“, – teigė ministras.
Pasak V.Šapokos, pokyčius turėtų pajusti visų pirma mažiausiai uždirbantieji: „Kadangi turime ryškią skurdo problemą ir pajamų nelygybės problemą, daugiausiai naudos ir daugiausiai pajamos išaugs tiems, kurie uždirba mažiausiai. Bet teigiamą poveikį taip pat pajus ir vidurinė klasė, tie, kurie uždirba iki vidutinio atlyginimo ir kažkiek daugiau“.
Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad mokesčių mažinimas yra susijęs su noru mažinti šešėlinę ekonomiką. Anot jo, norima, kad „šešėlis neapsimokėtų“.
„Darbas šešėlyje yra viena iš opiausių problemų, todėl mes, pristatydami artimiausiu metu mokesčių pertvarkos gaires, spręsime klausimą su mažiausias pajamas gaunančių žmonių darbo jėgos apmokėjimu ir skatinsime per mokestines ir finansines priemones, kad, grubiai sakant, neapsimokėtų būti šešėlyje“, – LRT radijui antradienį sakė S.Skvernelis.
Vyriausybė jau anksčiau skelbė, kad šiemet ketina peržiūrėti PVM ir kitų mokesčių lengvatas, pritaikyti kompleksines priemones, kurios padėtų sumažinti mokesčius mažiausiai uždirbantiems, taip pat pasiūlyti vienerių metų mokestines „atostogas“ pradedančiam verslui. Teigiama, kad kol nebus sutvarkyti dabartinė mokesčių sistema, jokių diskusijų dėl naujų mokesčių Vyriausybėje nebus.
Vyriausybės priemonių plane numatyta, kad įvertinus tikslingumą darbuotojams ketinama perkelti dalį darbuotojo ir darbdavio socialinio draudimo įmokų (įskaitant ir privalomojo sveikatos draudimo įmokas), taip pat sujungti pajamų mokestį ir dalį „Sodros“ įmokų.
2017 metais taip pat numatyta keisti akcizus ir jų taikymo apimtį, įvertinus jų įtaką viešiesiems finansams, šalies ekonomikai ir akcizų surinkimui. Be to, ketinama plėsti dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarčių tinklą, peržiūrėti honorarų apmokestinimą.