Jis prognozuoja, kad labiau apsimokėtų Energetikos ministeriją jungti ne su Ekonomikos ir inovacijų, o su Aplinkos ministerija.
„Nereikia skubėti dabar daryti jungimo, tai bus neapgalvota, tai kainuos daug gabių žmonių“, – Seimo Liberalų frakcijoje antradienį teigė V.Sinkevičius.
Pasak jo, prieš priimant sprendimą dėl ministerijų jungimo, reikia skaičiuoti, ar bus sutaupyta viešųjų finansų, ar bus nauda iš sujungimo valstybei.
„Energetikos ministerija turi savo darbotvarkę, kuri irgi ne ką mažiau yra svarbi – atominės elektrinės uždarymo klausimas, kur investuota daugybė pinigų ir toliau deramės, kad gautume tolesnį finansavimą. (...) Sinchronizacija. Reikės kalbėtis tiek Briuselyje, matome latvių vienokius ar kitokius sprendimus (...) Tai labai svarbūs klausimai. Užbaigus tuos klausimus dėl atominės uždarymo ir sinchronizacijos, tuomet jau energetikoje bus tokie einamieji klausimai“, – kalbėjo ministras.
Jis, be kita ko, pastebėjo, kad labiau apsimokėtų Energetikos ministeriją jungti ne su Ekonomikos ir inovacijų, o su Aplinkos ministerija: „Daugeliu atveju Energetikos ministerijos politika persidengs su Aplinkos ministerija“.
Opoziciniai liberalai Seime yra registravę Vyriausybės įstatymo pataisų, kuria siūlo nuo 2020 metų sujungti Energetikos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijas.
1997 metais Energetikos ministerija buvo panaikinta, tačiau vėl atkurta 2009-aisiais, turint ketinimų Lietuvoje statyti naują atominę elektrinę, vykdyti elektros tinklų sinchronizacijos su Europa projektus.
Prezidentas Gitanas Nausėda yra sakęs, jog pritartų Energetikos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijų jungimui bei kad mato galimybių ateityje sujungti ir Sveikatos apsaugos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijas.