Pasak jo, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovo „valstiečio“ Stasio Jakeliūno kova su „Revolut“ gali turėti įtakos nebent fintech sektoriuje dirbančioms įmonėms.
„Galbūt tai turi įtakos fintech srityje dirbančioms įmonėms, nes jos domisi būtent ta niša, bet bendrai kalbant apie gamybos investicijas, kitų sričių, tas tikrai neturi įtakos, nes vertinama bendrai viskas – kiek yra žmogiškųjų išteklių, darbo užmokesčio dydis, mokesčiai valstybėje, mokestinė aplinka, kaip greitai galima įsikurti ir pradėti savo operacijas“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė V.Sinkevičius.
Anot ministro, Lietuvoje viešai skelbiama informacija apie „Revolut“ yra vietinė ir nesklinda plačiai pasaulyje.
„Tai veikia klimatą tų investuotojų, kurie dabar dirba Lietuvoje, nes jie skaito žinias ir naujienas vidines, bet labai mažai tų žinučių išeina į išorę, o jeigu išeina, jos būna vienetinės, kurių tikrai nepastebi“, – teigė V.Sinkevičius.
„Revolut“ skelbė planus dar šiemet įkurti Lietuvoje specializuotą banką. Seimas šią savaitę įpareigojo strateginių įmonių sandorius tiriančią vyriausybinę komisiją jau trečią kartą aiškintis startuolio patikimumą.
S.Jakeliūnas nori, kad komisija dar kartą įvertintų, ar „Revolut“ veikla atitinka Lietuvos nacionalinio saugumo interesus, nes, anot jo, atsirado naujų aplinkybių. Jam kelia abejonių „Revolut“ veiklos modelis, pinigų plovimo kontrolė ir sąsajos su Rusija.
Komisija du kartus jau yra pareiškusi, kad „Revolut“ grėsmių nekelia.