Tai BNS penktadienį patvirtino VUOI direktoriaus pirmasis pavaduotojas Jonas Vesėliūnas. „Šiandieną V.Valceris parašė pareiškimą ir šiandien po pietų jis jau nebedirbo“, – sakė J.Vesėliūnas.
Paklaustas, kokius savo pasitraukimo motyvus nurodė V.Valceris, VUOI vienas vadovų J.Vesėliūnas teigė pats dar neskaitęs minėto pareiškimo, todėl motyvų nežinąs.
V.Valceris VUOI įsidarbino šių metų pradžioje. Jis dirbo VUOI direktoriaus pavaduotoju administracijai ir infrastruktūrai.
Kaip rašo dienraštis „Vilniaus diena“, į šias pareigas įeina ne tik bendravimas su kolektyvu, bet ir viešieji pirkimai.
Pavyzdžiui, V.Valcerio parašas buvo reikalingas perkant instituto pastatų šiltinimo darbus. Per buvusio Klaipėdos „Sodros“ vadovo rankas ėjo valstybės pinigai už išorinių VUOI sienų (beveik 8,5 tūkst. kv. m) rekonstravimą ir šiltinimą bei rūsio sienų (4,6 tūkst. kv. m) šiltinimą.
Anot dienraščio, VUOI pinigus žarstė tas pats žmogus, kurį prokurorai kaltino, kad jis iš „Sodros“ lėšų pirktą masažinę dušo kabiną išgabeno į savo sesers valdomus poilsio namus.
Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas pareiškė abejojantis, ar toks žmogus daro garbę medicinos įstaigai.
V.Valceris sausį pasamdytas vieniems metams pagal terminuotą darbo sutartį. Užimti atsakingą postą konkursas nebuvo skelbiamas, buvęs Klaipėdos „Sodros“ vadovas į naują kėdę atsisėdo pritarus instituto tarybai. Anot VUOI vadovo, direktoriaus pavaduotojas per mėnesį uždirba apie 3,5 tūkst. litų.
Oficialiai už VUOI atsakinga ne Sveikatos apsaugos, o Švietimo ir mokslo ministerija. Jos vadovas Gintaras Steponavičius, kaip ir sveikatos apsaugos ministras A.Čaplikas, dienraščiui teigė nesąs patenkintas, kad institutas tapo nauja V.Valcerio darboviete.
„Prašiau Onkologijos instituto pateikti man informaciją tuo klausimu, bet atsakymo dar negavau. Tai yra Vyriausybei pavaldi institucija, ir natūralu, kad abejotinos reputacijos asmenys neturėtų išskirtinėmis sąlygomis pretenduoti į tokias pareigas. Žmonės, kurie yra piktnaudžiavę savo tarnyba, vėl dirbantys su finansiniais ir infrastruktūros reikalais, yra blogas pavyzdys. Tai tikrai nedaro garbės institutui“, – sakė G.Steponavičius.
Ministras užsiminė netoleruosiąs V.Valcerio buvimo VUOI direktoriaus pavaduotojo poste. „Manau, iš manęs yra aiškus signalas instituto vadovams, ir jie turi daryti sprendimus“, – reziumavo švietimo ir mokslo ministras.
2001 m. tuometinis „Sodros“ Klaipėdos skyriaus vadovas V.Valceris buvo įsipainiojęs į skandalingą istoriją ir kaltintas svetimo turto pasisavinimu, piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu, kuomet beveik 20 tūkst. litų kainavusią ir „Sodrai“ priklausiusią masažinę dušo kabiną „Jakuzi“ išnuomojo ir nuvežė į seseriai priklausantį viešbutį Juodkrantėje.
Teismas 2004 metais jam skyrė pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę, tačiau pritaikius amnestiją ir įskaičiavus suėmime išbūtą laiką, teismo salėje V.Valceris buvo paleistas.