Pareigose jis pakeis pulkininką leitenantą Hageną Ruppeltą.
Vadų pasikeitimo ceremonija vyks Europoje tvyrant įtampai dėl galimo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą. Vokietija dėl to pirmadienį pranešė papildomai į Lietuvą siunčianti iki 350 karių, jie į šalį atvyks „per kelias dienas“.
Kaip įprasta, dešimtoji rotacija savo misiją baigia po šešių mėnesių, per juos bataliono kariai treniravosi drauge su Lietuvos kariais ir prisidėjo prie Rusijos atgrasymo.
Rotuojamoje kovinėje grupėje šiuo metu tarnauja apie 1,2 tūkst. karių.
Šis vienetas Lietuvoje dislokuotas 2017 metų pradžioje su panašiais tarptautiniais vienetais Estijoje, Latvijoje ir Lenkijoje.
Kovinei grupei Lietuvoje vadovauja ir didžiausią karių skaičių skiria Vokietija.
Trečiadienį Rukloje bus minimos penktosios NATO priešakinių pajėgų bataliono dislokavimo metinės. Dėl to į Lietuvą atvyko NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja Mircea Geoana, NATO karinio komiteto pirmininkas admirolas Robas Baueris, Vokietijos kariuomenės vadas Eberhardas Zornas.
Maskva prie Ukrainos sienų yra sutelkusi daugiau kaip 100 tūkst. karių, bet neigia ketinanti įsiveržti į kaimyninę šalį. Dalis šių pajėgų dislokuota Baltarusijoje, kur šią savaitę prasidės bendri kariniai mokymai.
Rusija reikalauja užkirsti tokioms šalims kaip Ukraina ir Sakartvelas galimybę tapti Aljanso narėmis ir sumažinti Rytų Europoje dislokuotas pajėgas.
Aljansas tvirtina nesiderėsiantis dėl savo pagrindinių principų, tokių kaip visų NATO sąjungininkių gynyba ir valstybių partnerių laisvas pasirinkimas.