Nuo spalio 1 dienos VVTAĮT administracijos struktūra buvo papildyta trimis tarnybos vyriausiųjų patarėjų pareigybėmis.
Rašte Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai VVTAĮT nurodė, kad viena patarėjo pareigybė skirta organizuoti visuomenės švietimą vaiko teisių apsaugos klausimais, didinti visuomenės pasitikėjimą tarnyba.
Kitiems patarėjams bus pavesta koordinuoti kompetencijų stiprinimo, vertybių išsigryninimo ir nusistatymo, skaitmeninimo galimybių ir perspektyvų tarnybos veikloje įsivertinimo ir diegimo veiklos sritis.
Panašius dalykus, kuriais rūpintis bus pavesta naujiesiems VVTAĮT vyriausiesiems patarėjams, kuruoja tarnybos Viešųjų ryšių ir komunikacijos, Žmogiškųjų išteklių valdymo bei Vidaus administravimo skyriai.
15min pasiteiravo VVTAĮT, kam reikia naujų tarnybos vyriausiųjų patarėjų pareigybių? Ką darys tarnybos struktūroje esantis Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyrius, kuriame šiandien dirba 8 žmonės?
Ką veikia VVTAĮT Žmogiškųjų išteklių valdymo, Vidaus administravimo skyriai? Taip pat – ar iki šiol tarnyba dirba nežinodama savo vertybių?
Ar iki šiol tarnyba dirba nežinodama savo vertybių?
Laikas procesų kūrybai
VVTAĮT direktorė Ilma Skuodienė aiškino, kad po trijų mėnesių darbo sparčiau eina savo pristatytų tikslų įgyvendinimo link.
Ji aiškino, kad atėjus dirbti į tarnybą pristatė keturis pagrindinius savo kadencijos tikslus, būtinus organizacijai toliau vystytis, kurie sutapo su kolegų matymu.
Pasak I.Skuodienės, dėl pokyčių niekas nebus atleidžiamas.
„Antra – naujos pareigybės nesteigiamos, nedidinamas didžiausias leistinas pareigybių skaičius, tiesiog pareigybės persiskirsto viduje, iš vidinių resursų. Trečia – šiam pokyčiui nereikalingos papildomos lėšos ir jos nebus skirtos, naudosime esamas lėšas“, – sakė VVTAĮT vadovė.
I.Skuodienė teigė, kad organizacijai dar tik dveji metai, ji yra auganti. Tarnybos direktorė aiškino, kad VVTAĮT veiklos pradžioje skirtas prioritetas jungimo procesui, o dabar „laikas procesų kūrybai“.
„Šių metų liepos–rugpjūčio mėnesiais Socialinės apsaugos ir darbo ministerija atliko auditą, po kurio buvo pateikta 20 pastabų dėl administracinės veiklos organizavimo ir jos vykdymo. Audito išvadose dominuoja jūsų klausimuose minimi tarnybos skyriai, todėl šiuo metu skiriamas dėmesys šių skyrių veiklos vykdymui bei audito pateiktų rekomendacijų įgyvendinimui“, – nurodė ji.
Liepos–rugpjūčio mėnesiais Socialinės apsaugos ir darbo ministerija atliko auditą, po kurio buvo pateikta 20 pastabų dėl administracinės veiklos organizavimo ir jos vykdymo.
Ką veiks patarėjai?
I.Skuodienės teigimu, pirmasis VVTAĮT vyriausiasis patarėjas bus atsakingas už kompetencijas, vertybes, mokymus.
„Išsigryninsime, sudėliosime kompetencijų portfelį, kurį padėsime kiekvienam darbuotojui įgyti per tam tikrą laiką. Tai bus mūsų kokybės standartas, kuris padės atstovauti vaikams, geriausiai priimti sprendimus, o pagaliau pasitikėti savimi ir būti geriausiais vaikų gynėjais Lietuvoje“, – komentavo ji.
Taip pat, anot VVTAĮT direktorės, bus išsiaiškintos, apsibrėžtos ir patvirtintos organizacijos vertybės.
„Tai kas mus vienija, tai kas mus jungia, kuo vadovaujamės savo darbe ir keliaudami į šeimas. Nuo 2020 metų sausio 1 dienos atlikus tam tikrus įstatymo pokyčius ir skiriant ypatingą dėmesį šeimos institutui – būtina peržiūrėti savo vertybes. Ir svarbu paminėti, kad vertybės, kurias šiuo metu deklaruojame, buvo apsibrėžtos iki tarnybos reorganizacijos (iki 2018 metų liepos 1 dienos) ir jos nebūtinai atliepia ir jungia šią organizaciją šiandien“, – sakė I.Skuodienė.
Antrasis tarnybos vyriausiasis patarėjas koordinuos komunikacijos ir šviečiamuosius projektus. VVTAĮT vadovė aiškino, kad būtina šviesti ir informuoti šeimas – tik tada tiek vaikai, tiek šeimos gyvens kartu laimingai bei saugiai.
„Didinsime visuomenės pasitikėjimą tarnyba. Kad būtų abipusis pasitikėjimas mūsų tarnyste, atliekamu darbu, atsakomybe. Stiprinsime bendradarbiavimą tarp mūsų skyrių, savivaldybių, NVO ir visuomenės atstovų. Siekiamybė – sklandus bendradarbiavimas, vystomos kokybiškos paslaugos savivaldybėse, švietėjiška veikla – tai tiesiogiai mažins galimus mūsų vaikų teisių pažeidimus“, – pridūrė ji.
Didinsime visuomenės pasitikėjimą tarnyba. Kad būtų abipusis pasitikėjimas mūsų tarnyste, atliekamu darbu, atsakomybe.
I.Skuodienė nurodo, kad trečiasis patarėjas dirbs skaitmenizacijos ir IT sprendimų srityje.
„Kad kuo labiau supaprastintume biurokratinius procesus, mažintume krūvius, ne tik anketų pildymui, bet ir duomenų rinkimui, duomenų apdorojimui, svarbiausia, nedubliavimui atliekamų darbų tiek turinio prasme, tiek administracijos įgyvendinimo funkcijose“, – sakė ji.
Skelbs konkursus arba perkels
Darbuotojai į VVTAĮT vyriausiųjų patarėjų pareigas, pasak I.Skuodienės, bus atrinkti teisės aktų nustatyta tvarka – konkurso arba perkėlimo būdu (viduje arba iš kitos įstaigos).
Šiuo metu ruošiami pareigybių aprašymai minėtoms funkcijoms įgyvendinti.
VVTAĮT direktorė turi 3 pavaduotojas ir vieną vyriausiąją patarėją. Pavyzdžiui, lygiai tiek ministro pavaduotojų – viceministrų – dirba Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje. Ministras Linas Kukuraitis turi keturis patarėjus.
„Tokią organizacijos struktūrą radau pradėjusi joje dirbti. Tad atsakyti į klausimą, kuo buvo aiškinamas toks poreikis, deja, negaliu“, – aiškino I.Skuodienė.
Aparatas neišsipūs
Įsakymą dėl VVTAĮT struktūros keitimo pasirašė socialinės apsaugos ir darbo ministras L.Kukuraitis.
Jo patarėja viešiesiems ryšiams Eglė Samoškaitė sakė, kad VVTAĮT nėra steigiamos papildomos pareigybės, o perskirstomi esami etatai ir kuriamos 3 vadovo patarėjų pareigybės.
„Taigi tai nereikalauja nei papildomų išlaidų, nei papildomų etatų – tad biurokratinis aparatas tikrai neišsipūs“, – teigė ji.
Pasak E.Samoškaitės, VVTAĮT darbo organizavimas ir funkcijų paskirstymas yra įstaigos vadovo diskrecija.