Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2012 05 17

Vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys: „Mergaitę atidavus mamai galbūt į normalų gyvenimą grįš ir Venckų sūnus“

Vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys komentuodamas ketvirtadienio įvykius Garliavoje teigė:
Laimutė Stankūnaitė su dukra
Laimutė Stankūnaitė su dukra / 15min.lt nuotr.

„Visų pirma pasakysiu ačiū pareigūnams. Manau, dirbo profesionaliai ir toje situacijoje padarė viską, ką galėjo. Tai tas atvejis, kai lėtinę, bet ūmią situaciją jie išsprendė greitai, be išlygų. Pareigūnai pagaliau parodė, kad yra profesionalai.

Ketvirtadienio ryto įvykiai viso labo ilgo kelio pradžia, jei kalbame apie vaiko grįžimą į normalų gyvenimą, santykius su mama ir bendraamžiais. Labiausiai norėčiau palinkėti Lietuvai nusiraminti: pradėkime galvoti apie faktus, o ne apie emocijas. Faktai tokie, kad mergaitės globa teismo sprendimu jau buvo priskirta mamai. Teisingumas įvykdytas, todėl dabar pradėkime galvoti, kaip ne įkalinti vaiką kokiuose nors namuose saugant, o kaip atidaryti duris ir padėti mamai su mergaite grįžti į gyvenimą. Tam būtina profesionalų pagalba ir valstybė turėtų rūpintis, kaip ją suteikti.

Pasaulio praktikoje yra atvejų, kai keičiamos žmonių pavardės, tapatybės. Apsispręskime, ar šis atvejis toks, o gal yra vilties po kurio laiko atsistoti į normalias vėžes ir likti su tomis pačiomis tapatybėmis.

Dabar mergaitei labiausiai reikia emocinio komforto ir saugumo, be to, jai būtina bendrauti su bendraamžiais, eiti į mokyklą.

Šiuo atveju mergaitę atidavus mamai galbūt į normalų gyvenimą grįš ir Venckų sūnus, kurio šioje istorijoje man lygiai taip pat gaila.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos