„Šias metais įvyko keturi Vaikų tarybos posėdžiai. Palietėme nepaprastai svarbias temas vaikams – diskutavome apie patyčių prevenciją, toleranciją, įtraukųjį švietimą. Lietuvos vaikų balsas pasiekė Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, Nacionalinę švietimo agentūrą, savivaldybių švietimo skyrius, šalies mokyklas. Vaikų taryba įgauna pagreitį, o kitų metų tikslai neleidžia abejoti – vaikams svarbu kokioje visuomenėje gyvena, kokią ateitį jiems kuriame“, – sako Vaikų tarybos iniciatorė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.
Vaikų tarybos vedle tapusi Kauno Jono Jablonskio gimnazijos devintokė Mija Černikaitė apžvelgdama pirmuosius veiklos metus neabejoja, jie – prasminga patirtis.
„Įsitikinome, kad Vaikų taryba gali keisti situaciją, kad vaikų balsas svarbus. Sulaukiame atgalinio ryšio ir žinome – mūsų siūlymai, rekomendacijos ir kvietimai pasiekia reikalingas institucijas, mūsų balsas svarbus sprendimų priėmėjams. Matau pokytį ir tikiu, kad galime nuveikti dar daugiau“, – akcentavo Vaikų tarybos pirmininkė.
Analizuodami Lietuvos vaikams aktualias temas Vaikų tarybos nariai sulaukia ir savo sričių ekspertų, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistų pagalbos ir patarimų. Pasak M.Černikaitės, taip nariai gali įsigilinti į problemas, susipažinti su atliktomis analizėmis, išklausyti specialistų nuomonę ir teikti aktualius, teigiamus pokyčius įtakojančius pasiūlymus.
Dvejų metų kadencijai išrinkta penkiolikos moksleivių iš visos Lietuvos komanda kituose posėdžiuose aptars ekologijos, formalaus ir neformalaus ugdymo, smurto prieš vaikus, karjeros ugdymo ir profesinio orientavimo, tautinių mažumų mokyklų skirtumų, vaikų iš užsienio adaptacijos ir kitas temas.
2022 metais numatomi 6 Vaikų tarybos posėdžiai.