„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2015 07 11

Vaikų vasaros stovyklos: kaip nepasiklysti tarp įvairovės

Vasarą, kai vaikams nebereikia į mokyklą ir jie turi galybę laisvo laiko bei neišnaudotos energijos, tėvai pradeda ieškoti būdų, kaip vaikams įdomiai praleisti laiką. Vienas populiariausių sprendimų – vaikų vasaros stovyklos.
Stovykla Zarasuose „Noriu vasarą sportuoti“
Stovykla Zarasuose „Noriu vasarą sportuoti“ / Stovyklos „Noriu vasarą sportuoti“ nuotr.
Temos: 2 Vaikai Vasara

Dabar stovyklose galima veikti bet ką – nuo sporto treniruočių, užsienio kalbos mokymosi, grožio ir stiliaus bei maisto ruošimo iki sukarintų ir išlikimo stovyklų. Keičiantis vaikų pomėgiams atsiranda ir naujos tematikos stovyklų, pavyzdžiui, robotų kūrimo.

Stovyklos „Noriu vasarą sportuoti“ nuotr./Stovykla Zarasuose „Noriu vasarą sportuoti“
Stovyklos „Noriu vasarą sportuoti“ nuotr./
Stovykla Zarasuose „Noriu vasarą sportuoti“

Kelionių agentūros „Zigzag Travel“, jau ne vienerius metus platinančios kelialapius į vaikų ir jaunimo vasaros stovyklas Lietuvoje ir užsienyje, rinkodaros vadovė Daiva Bartusevičiūtė pastebi, kad tėvai vaikų atostogas planuoja ir vasaros stovyklas renkasi itin kruopščiai.

Ji išskiria keletą aspektų, kuriuos reikėtų įvertinti renkant stovyklą.

„Pirmiausiai reikėtų atsižvelgti į vaiko amžių. Pagalvoti, ar vaikas jaučiasi drąsiai išvykdamas iš namų, ir pagal tai pasirinkti priimtiniausią stovyklos tipą: dienos arba stacionarią.

Įvertinti reikėtų ir tai, į kokią veiklą linkęs vaikas, ir kokia veikla vyrauja pasirinktos stovyklos programoje. Taip pat svarbu pasidomėti, kokį apgyvendinimą bei maitinimą teikia stovykla ir ar jis bus priimtinas vaikui.

Nemažiau aktualu išsiaiškinti, ar stovykloje dirbs profesionalūs vadovai“, – namų darbus tėvams priminė pašnekovė.

„Idėjų slėnis“ nuotr./Stovykla „Idėjų slėnis“
„Idėjų slėnis“ nuotr./Stovykla „Idėjų slėnis“

Ji pridūrė, kad renkasi ne tik tėvai, bet ir vaikai. Jų nuomonė apie stovyklą turėtų būti svarbiausia.

„Vaikas nerimauja prieš vykstant į stovyklą lygiai taip pat, kaip ir tėvai. Todėl būtina pasikalbėti su juo, diskutuoti, kartu aptarti stovyklų programas ir išrinkti labiausiai atitinkančią vaiko poreikius.

Juk vaikas turės praleisti atostogas toli nuo namų, išbūti visą laiką. Svarbu pasiekti, kad jis to lauktų ir tėvams netektų anksčiau jo parsivežti namo. Geriau tegul jis grįžta kupinas įspūdžių“ – patarimais dalinosi D.Bartusevičiūtė.

Pasiūla – didžiulė

Vasaros stovyklų pasirinkimas itin platus, vaikams siūlomi skirtingų tematikų užsėmimai pagal jų pomėgius ir fizinį aktyvumą. Galima rinktis kūrybines meno stovyklas, kuriose vaikai galės išbandyti meno terapiją, keramiką, dailę, sužinoti apie filmų kūrimo subtilybes.

Stovyklos „Noriu vasarą sportuoti“ nuotr./Stovykla Zarasuose „Noriu vasarą sportuoti“
Stovyklos „Noriu vasarą sportuoti“ nuotr./Stovykla Zarasuose „Noriu vasarą sportuoti“

Mergaitėms siūlomos grožio ir stiliaus bei maisto gaminimo stovyklos. O itin aktyvūs ir nuotykių pasiilgę vaikai gali rinktis sukarintas, išlikimo, skautų ar jodinėjimo stovyklas.

Organizatoriai atsižvelgia ir į tai, kad vaikams vis įdomesnis mokslas, kompiuteriai. Tad keičiantis vaikų pomėgiams atsiranda ir naujos tematikos stovyklų, tokių kaip robotikos ir LEGO.

„Aktyvaus poilsio stovyklos ugdo ištvermę, discipliną ir savarankiškumą, suteikia žinių ir įgūdžių apie sveiką gyvenseną, išgyvenimo gamtoje paslaptis.

Jose vaikai daug laiko praleidžia gryname ore, dalyvauja žygiuose, vakaroja prie laužo. Kada daugiau, jei ne vasarą šitiek laiko galime praleisti gamtoje?

Ugdomąsias stovyklas galima būtų skirstyti į užsienio kalbų stovyklas, istorines, lyderystės, savęs pažinimo, profesinio orientavimo. 

Derėtų pabrėžti, kad, pavyzdžiui, užsienio kalbų stovyklose vaikai tikrai nesėdi klasėse kaip mokykloje, o kalbų įgūdžius lavina įvairių užsiėmimų, žaidimų forma, bendraudami tarpusavyje užsienio kalba“, – skirtingų stovyklų ypatumus vardijo D.Bartusevičiūtė.

Kai kurios stovyklos siūlo įvairias veiklas, savo programose suderindamos fizinį užimtumą su pramogine, kultūrine veikla.

„Idėjų slėnis“ nuotr./Stovyklos „Idėjų slėnis“ vadovė Ieva
„Idėjų slėnis“ nuotr./ Stovyklos „Idėjų slėnis“ vadovė
Ieva Kublickienė.

„Nors į mūsų stovyklą vaikai atvažiuoja aktyviai praleisti laiko (dienos metu vyksta treniruotės, orientacinės varžybos, sporto žaidimai), tačiau vakare visada būna pramoginė dalis – vyksta šokų pamokos, kino bei karaokės vakarai.

Vaikai dieną leidę aktyviai, vakare gali pailsėti, atsipalaiduoti ir papramogauti.

O dieninėje stovykloje „Idėjų slėnis“, kiekvieną dieną veikiame kažką naujo – sportuojame, lankome muziejus“, – apie programas kalbėjo stovyklos „Noriu vasarą sportuoti“ organizatorė bei stovyklos „Idėjų slėnis“ vadovė Ieva Kublickienė.

Kelialapių kainos – nuo 100 eurų

Tačiau nepaisant viliojančių stovyklų programų, svarbiausias dalykas, darantis įtaką tevėlių pasirinkimui, yra stovyklos kainos. Šiemet jos svyruoja nuo 100 iki 500 eurų.

Turistinių ir išgyvenimo stovyklų kelialapiai paprastai būna pigesni, nes apgyvendinimo sąlygos jose nėra ypatingos, maistas – taip pat. Sporto – brangesnės. 

Kainą daugiausia lemia stovyklos metu siūlomos pramogos, papildomos ekskursijos ar išvykos, tai pat numatytas maitinimas.

Įvertinę vaiko poreikius bei savo piniginės storį, tėvai gali pasirinkti jiems priimtiniausią variantą.

„Turistinių ir išgyvenimo stovyklų kelialapiai paprastai būna pigesni, nes apgyvendinimo sąlygos jose nėra ypatingos, dažniausiai gyvenama palapinėse (juk reikia būti arčiau gamtos pagal stovyklos profilį), maistas gali būti gaminamas lauko virtuvėje ant laužo arba gali būti pristatomas į stovyklavietę iš virėjų.

Sportinių stovyklų kelialapių kaina gali būti didesnė, nes samdomi savo sričių specialistai, treneriai, naudojamas specialus inventorius, gali būti į kainą įtrauktas draudimas nuo nelaimingų atsitikimų“, – stovyklų kainos aspektus aiškino kelionių agentūros „Zigzag Travel“ rinkodaros vadovė.

Taip pat šiek tiek pigesnės būna dieninės vasaros stovyklos, kai vaikai jose laiką leidžia tik dieną, o vakare iškeliauja namo.

Stovyklų rengėjai sako, kad kartais nurodyta stovyklos kelialapio kaina gali būti ne galutinė. Kai kurios stovyklos atsižvelgdamos į šeimos padėtį suteikia specialias nuolaidas.

„Stovyklos kainą dažnai deriname asmeniškai su tėvais.

Pritaikome nuolaidas atsižvelgdami į šeimos situaciją – išsiaiškiname, ar tai daugiavaikė šeima, ar vaiką augina tik vienas iš tėvų“, – tikino jau kelis dešimtmečius Kauno rajone gyvuojančios stovyklos „Merkurijus“ atstovė.

Tad tėvams belieka išsirinkti labiausiai jų vaikų pomėgiams tinkamą bei piniginei draugišką variantą, o iki smulkmenų suplanuotu ir įspūdžių kupinu mažųjų laiku žada pasirūpinti patys vasaros stovyklų organizatoriai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų