Pirmą kartą Valakėliuose vyko tradicinių šokių naktis. Tai savotiškas naujai rekonstruotų kultūros namų krikštas.
Paskutiniai šokėjai krutėjo ir akordai skambėjo dar Vasario 16-osios rytą – apie 9 valandą.
Šokiai prasidėjo valstybinės šventės išvakarėse 18 valandą. Paskutiniai šokėjai krutėjo ir akordai skambėjo dar Vasario 16-osios rytą – apie 9 valandą.
Vidurnaktį visi sugiedojo Tautišką giesmę ir šoko toliau.
Smagi naktišokių tradicija puoselėjama Vilniuje, Rygoje ir netoliese esančiuose Gikšiuose, Klaipėdoje, Kelmėje.
Tokio reiškinio nepavadinsi koncertu, nes čia groja, kas nori ir sugeba. Šoka – visi. Amžius, religinės pažiūros ar tautybė – neribojami. Tokiuose naktišokiuose dažnai savo tradicinius šokius moko ir kaimyninių šalių atstovai.
Tai panašiau į tikrą diskoteką, kurioje nedominuoja alkoholis, neegzistuoja konkurencija. Valakėlių šokiuose dalyvavo per 200 žmonių ir nė vieno policininko.
Valakėliai – nedidelė gyvenvietė prie Pasvalio, kuriame gyvena ir dirba dideli žmonės.
Naktišokius, pavadintus „Šokame Nepriklausomybę“, surengė čia gyvenanti folkloro grandų šeima: Albertas ir Lina Bartašiai bei jų dukra Rūta Stonkienė su savo vyru Žygimantu Stonkumi.
Prie organizatorių būtų galima priskirti kone kiekvieną dalyvavusį tradicinių šokių diskotekoje. Į šokius užsukę vietiniai gyventojai vienas per kitą kalbėjo: „Kaip gerai jaunimui tokie dalykai.“
Šokiuose neskambėjo lozungai ir patriotinės prakalbos. Liaudiška muzika tekėjo jaunų ir senų gyslomis. Šokiu pasakyta – mes švenčiame, nes esame. Mes dėkingi protėviams, esame laimingi, todėl ir šokame. Savaip – lietuviškai.
Šokiuose grojo gausus būrys muzikantų iš Vilniaus, Šiaulių, Kauno, Panevėžio, Pasvalio ir Rygos.