Kaip BNS sakė Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas, projektas atidėtas, nes nuspręsta valdančiųjų politinėje taryboje dar tartis, kokį kelią rinktis siekiant įteisinti dvigubos pilietybės institutą.
Socialdemokratų parengta Referendumo įstatymo pataisa numato, kad Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimas būtų laikomas priimtu, jeigu tam pritarė du trečdaliai piliečių, dalyvavusių referendume.
Šiuo metu Referendumo įstatymas numato, kad Konstitucijos pirmojo skirsnio pakeitimui reikia, kad už jį balsuotų daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus.
Politikai svarsto galimybę rengti referendumą dėl dvigubos pilietybės įteisinimo, bet išeiviai tvirtina, kad esant dabartiniams reikalavimams mėginimas referendumu įteisinti dvigubą pilietybę nebūtų sėkmingas.
Konstitucijos 12 straipsnis sako, kad išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus niekas negali būti kartu Lietuvos ir kitos valstybės pilietis.
Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad iš esmės plačiau leisti dvigubą pilietybę galima tik pakeitus Konstituciją. Reikalingas Konstitucijos straipsnis keičiamas tik referendumu.
Šiuo metu dviguba pilietybė leidžiama tik tiems piliečiams, kurie išvyko iš Lietuvos iki nepriklausomybės atkūrimo ir jų palikuonims, tačiau nėra suteikiama išvykusiems nepriklausomybės metu.