Lietuvoje – didžiulis politinis sukrėtimas.
Ne tik dabar jau buvusiam didžiausios valdančiosios frakcijos – Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) – nariui K.Bartoševičiui pateikti įtarimai seksualiniu vaikų prievartavimu, kai galimi nusikaltimai padaryti dirbant parlamente, bet ir galimai jam buvo nutekinta informacija apie jo atžvilgiu atliekamą ikiteisminį tyrimą.
Tai, kad jis būdamas komandiruotėje Čilėje, kai Lietuvoje generalinė prokurorė Nida Grunskienė ruošėsi kreiptis į Seimą dėl jo teisinės neliečiamybės panaikinimo, „dėl asmeninių priežasčių“ paprašė nutraukti parlamentaro įgaliojimus, mažai kam atrodo sutapimas.
Opozicija mano, kad taip mėginta nuo visuomenės nuslėpti galimos pedofilijos istoriją ir išgelbėti konservatorius nuo gėdos bei kitų politinių problemų.
Nors valdančiųjų flagmanai dievagojasi nieko nežinoję, vis išviešinami nauji faktai ir detalės, kai kam suteikiančios daugiau aiškumo, o kai kam – keliančios dar daugiau klausimų.
Svarbiausi politikai – nuo Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, premjerės Ingridos Šimonytės iki parlamento konservatorių seniūnės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės ir kitų valdančiųjų – atsidūrė galimo informacijos apie ikiteisminį tyrimą nutekinimo epicentre.
Jų laikysena neatrodo tvirta, žaidimas „neklausėte – nesakiau“, kai vis išaiškėja naujų detalių dėl to, kaip įvykiai klostėsi nuo sausio 20-osios, kai K.Bartoševičius pranešė norintis palikti Seimą, sudaro įspūdį tarsi būtų ką slėpti.
Į Seimą šį veikėją atvedusios TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis dabartinės istorijos kontekste irgi atrodo gerokai sutrikęs.