„Komiteto nariai ir kiti Seimo nariai iš mūsų frakcijos pradėjo kelti klausimą, kodėl yra rūkoma aplink Seimą, nes, kaip žinote, čia netoli yra mokykla, tai ateina ir mokiniai slėpdamiesi nuo savo vadovų ir mokytojų rūkyti. Norisi tą teritoriją aplink Seimą paskelbti nerūkymo zona“, – sakė A.Širinskienė.
Pasak jos, pats Seimas to negali padaryti, tačiau vien komiteto ar frakcijos sprendimo, ar vieno Seimo nario kreipimosi į Vilniaus miesto savivaldybę pakanka, kad ji klausimą svarstytų. A.Širinskienė ramina, kad viso Gedimino prospekto tikrai nenorima skelbti nerūkymo zona, tačiau Nepriklausomybės aikštėje ir aplink Seimą galėtų būti nerūkoma, mano Seimo narė. Dėl tikslių ribų komitetas spręs trečiadienį.
„Idėja yra tokia, kad aplink Seimą neturėtų būti mėtomos nuorūkos ir būti rūkoma. Juo labiau, kad tai daro nepilnamečiai iš gretimos mokyklos. Seimas greičiausiai neturėtų būti jų priedanga ir padėti slėptis“, – aiškino A.Širinskienė.
D.Kaminskas: „Rūkymas nedaro garbės“
Šio sumanymo autorius „valstietis“ Darius Kaminskas tikina, kad mintis rengti tokį pasiūlymą jam kilo matant prie Seimo rūkančius žmones.
„Klausimas iškilo natūraliai. Kiekvieną rytą einu link Seimo ir čia, aplink Seimą, kur yra parkelis, matau jaunus žmones, taip pat ir labai daug moterų, kurios rūko“, – sakė D.Kaminskas.
Pasak jo, nerūkoma turėtų būti visame kvartale – aplink visą Seimo ir Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, kuri yra ir turistų traukos centras.
„Manau, nedaro garbės tas rūkymas šalia tokių institucijų, kur nemažai turistų ir šiaip žmonių“, – sakė jis.
Todėl, anot jo, būtų gražu, jei Seimas pasektų Šiaulių ir Kauno savivaldybių pavyzdžiu ir savo prieigas paskelbtų nerūkymo zona.
Dabar Vilniuje rūkyti draudžiama viešojo transporto stotelėse, Vinco Kudirkos aikštėje prie Vyriausybės ir Bernardinų sode.
Seime rūkyti dar nedraus
Tačiau aplink Seimą rūkyti uždrausti užsimoję „valstiečiai“ kol kas nesiima iniciatyvos drausti rūkyti Seimo rūmų viduje.
„Aš tikrai palaikyčiau, jei tą mintį kas nors iškeltų, bet jūs žinote, kad ir Seimo rūmuose ne visose vietose galima rūkyti, yra rūkymo zonos, kur yra įrengti ventiliatoriai, kurie sutraukia dūmus ir pasyvaus rūkymo pavojus tikrai yra, palyginti, nedidelis. Bet kuris Seimo narys savo kabinete ar koridoriuje rūkyti negali“, – teigė A.Širinskienė.
D.Kaminskas tikina, kad Seimo rūkyklos yra ne viešoje vietoje, rūkančių Seimo narių niekas nemato, todėl nerūkyti Seimo viduje nėra taip svarbu.
„Jos nėra viešai matomos, žmonės, jeigu rūko, tai jie turi savo gyvenimo stilių ir teisę į savo asmeninį gyvenimą, bet mes turime teisę į sveiką gyvenseną, kad netaptume rūkaliais“, – aiškino D.Kaminskas.