Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 04 13

„Valstiečiai“ ramina: sekso prevencija užsiimti neketina, tik skatins skurstančias šeimas atsakingiau planuoti vaikus

Dvi Seimo komisijos – Savižudybių ir smurto prevencijos bei Priklausomybių prevencijos – kitą savaitę bendro posėdžio metu, be kitų klausimų, aptars ir priklausomybės nuo sekso prevencijos politikos įgyvendinimą Lietuvoje.
Nemokami prezervatyvai
Prezervatyvai / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Tokia informacija atsirado internete paskelbtoje balandžio 18 d. vyksiančio posėdžio programoje. Vienas į posėdžio darbotvarkę įtrauktas svarstyti klausimas – „Dėl priklausomybės nuo medikamentų, interneto, sekso, kt. prevencijos politikos įgyvendinimo Lietuvoje“. Į svarstymą kviečiami ekspertai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, ministerijų atstovai.

Internete pasklidus žiniai apie posėdžio programą, daugeliui kilo klausimų – ar „valstiečiai“ imsis kovos prieš priklausomybę nuo sekso ir užsiims sekso prevencija?

Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas, „valstietis“ Robertas Šarknickas ramina: anot jo, posėdžio metu bus kalbama ne apie tai. Jo teigimu, posėdyje bus svarstoma, kaip paskatinti skurdžiai gyvenančias daugiavaikes šeimas imtis atsakingesnio šeimos planavimo.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Robertas Šarknickas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Robertas Šarknickas

„Aš žiūriu iš socialinės pusės. Tos daugiausia asocialios šeimos, kur be saiko naudojamas ne tik alkoholis, bet dalis naudoja ir narkotikus, kai kurios nepamatavę išleidžia į pasaulį labai daug savo vaikelių, ir jie tampa nelaimingais“, – 15min sakė R.Šarknickas.

Pasak R.Šarknicko, užaugę šie nelaimingi vaikai patys tampa tėvais ir augina nelaimingus vaikus.

„Mes norime prieiti iki to, kad pagaliau reikia spręsti ir jų problemas. Ne tik su alkoholiu ar kitais dalykais, bet ir dėl to sekso“, – sakė R.Šarknickas.

Pasak „valstiečių“ atstovo, norima kalbėti apie sąmoningumą, kaip paskatinti skurdžiai, sunkiai gyvenančių šeimų atstovus pamatuotai svarstyti, ar verta gausinti šeimas, „ar reikia dar šešto, aštunto vaikelio“.

„Grynai šitoje plotmėje iš mano pusės yra žiūrima, o ne kad ten draudžiama, uždrausti ir taip toliau. Tada išeitų, kad prieš gamtą einame. Šitų dalykų negali būti. Čia grynai einame iš socialinės pusės, nes tame sluoksnyje daugiausia vyksta patyčių, smurto artimoje aplinkoje ir savižudybių“, – sakė Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas.

Posėdžio metu, pasak jo, bus išklausyta specialistų nuomonė ir kartu ieškoma galimų sprendimo būdų.

„Čia politikos negali būti ir politikuoti negalima. Nes tai yra gyvenimas. Turi dalyvauti visi specialistai. Kad mes išgirstume bendrą problemą ir kur galima ieškoti sąlyčio taškų problemų sprendimui. Pradėti nebebijoti kalbėti, ką daro civilizuotas pasaulis seniai“, – pridūrė R.Šarknickas.

Pasak jo, problemiškai gyvenančių šeimų sąmoningumą, kad jos planuotų šeimos pagausėjimą atsakingiau, ketinama didinti per švietimą, per socialinius darbuotojus, psichologus.

„Mesti jų tinklą į šį šeimų sluoksnį. Tėvai, kur dabar taip elgiasi, atėjo iš tokių pačių savo tėvų, perduoda nelaimingą estafetę. Mes turime padėti visi bendrai“, – sakė R.Šarknickas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų