V.Pranckietis anksčiau sėdėjo šeštoje Seimo salės eilėje. Jam iš kairės – „valstietis“ Juozas Varžgalys, iš dešinės – pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, o toliau jos ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.
Tapęs Seimo pirmininku V.Pranckietis turėjo sustabdyti savo veiklą „valstiečių“ frakcijoje. Praėjusią savaitę, daugumos pritarimu, jis iš frakcijos buvo pašalintas ir formaliai dabar priklauso Mišriai Seimo narių grupei.
Tąkart klausiamas, ką keičia šis „valstiečių“ sprendimas, R.Karbauskis patikino, kad nieko.
„Nieko nekeičia. Tiesiog dabar [...] jeigu jis nebebus Seimo pirmininkas, automatiškai pateks į Mišrią grupę“, – tikino jis, nors panašu, kad tai tapo pretekstu persodinti V.Pranckietį.
Dabar jo vieta – tarp Rimanto Jono Dagio, palikusio Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakciją, ir Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovo Zbignevo Jedinskio.
Praėjusių metų kovą Seimo salės priekyje kurį laiką sėdėjo „valstietė“ Rima Baškienė ir tuomet dar frakcijos narys Povilas Urbšys. R.Baškienė teigė, kad sėdint pirmoje eilėje patogiau pirmininkauti, o P.Urbšys tikino persėdęs dėl nesutarimų su R.Karbauskiu.
Dauguma „valstiečių“ sutarimo su V.Pranckiečiu neranda jau beveik penkis mėnesius – subūrus naują koaliciją, jo postas buvo pažadėtas „socialdarbiečiams“, tačiau V.Pranckietis iki šiol neatsistatydino.
Atšaukti jį iš pareigų, kaip pats teigė, gali nebent Seimas, kuris į šias pareigas ir paskyrė.
Praėjusią savaitę balsavimas dėl V.Pranckiečio atšaukimo iš pareigų žlugo, kai neeiliniame posėdyje surengtame balsavime sudalyvavo tik 11 parlamentarų, o valdantieji paliko Seimo posėdžių salę. Jie, tikėdamiesi surinkti reikiamus balsus, atšaukimo procedūrą ketino organizuoti kitą dieną.
Antradienį Seimas perbalsuos dėl nepasitikėjimo V.Pranckiečiu. Pastarasis teigia, kad tai – neteisėta. Savo ruožtu valdantieji perbalsavimo išsiprašė po to, kai pareiškė nepasitikėjimą balsus dėl Seimo pirmininko atstatydinimo skaičiavusia komisija.