Galbūt dėkoti garsiai ir nėra būtina, bet būti dėkingu – būtinai.
Būti dėkingu savo paties gyvenime – tai kelias į asmeninę harmoniją. Būti dėkingam už savo šalį – tai kelias į harmoniją su ja. Todėl galbūt dėkoti garsiai ir nėra būtina, bet būti dėkingu – būtinai“, – taip savo pokalbį su Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriatu pradeda dr. Audrius Alkauskas, 2015-aisiais laimėjęs prestižinę Europos Sąjungos Marie Skłodowskos-Curie stipendiją.
Prisijungdamas prie Valstybės atkūrimo šimtmečio kampanijos „Ačiū“, dr. Audrius Alkauskas drąsiai teigia, kad Lietuva – tai labai didelė dalis jo gyvenimo ir jo paties. „Už Lietuvą būna ir džiugu, ir skaudu kaip už savo šeimą ar giminę. Lietuvos sėkmes ir nesėkmes priimu labai asmeniškai. O ką reiškia Šimtmetis suprantu kažkur paviršiuje, bet dar iki galo nepajutau. Šimtmetis galėtų būti proga kiekvienam iš mūsų atsigręžti į save ir paklausti – ar esame tokie pat garbingi, tokie pat sąžiningi, tokie pat drąsūs, kaip ir žmonės, anuomet atkūrę mūsų valstybę?“.
Mokslininkas yra įkūręs Elektroninės struktūros teorijos laboratoriją Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC), kuris yra didžiausia mokslinių tyrimų įstaiga Lietuvoje, vykdanti unikalius mokslinius tyrimus. Dr.Alkauskas teigia, kad kai kurios gyvenimo filosofijos be jokių dvejonių atsako į klausimą, ką reiškia dėkingumas: „Būti dėkingu yra būtina sąlyga būti laimingu. (...) Dėkingumas yra harmonija – kai gali įvertinti kitų žmonių poelgius ar darbą ir jauti, kad žmonės atsilygina tuo pačiu“.
Atvirlaiškių kampanija „Ačiū“ siekiama padėkoti visiems prisidėjusiems Lietuvos ir kiekvieno iš mūsų kelyje į sėkmę. „Ačiū“ atvirlaiškiai yra nemokamai prieinami Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Vilniaus apskričių bibliotekose bei visų 60-ies Lietuvos savivaldybių viešosiose bibliotekose.
Daugiau informacijos apie kampaniją „Ačiū“ interneto portale.