Kaip penktadienį pranešė VK, atnaujintoje programoje auditoriai skirs dėmesio švietimo sričiai: be šiuo metu atliekamo bendrojo ugdymo kokybės užtikrinimo audito, auditoriai vertins ir ikimokyklinį ugdymą.
„Aukščiausioji audito institucija nuolat stebi problemas, susijusias su atliekų tvarkymo infrastruktūros panaudojimo, teritorijų planavimo bei teatrų ir koncertinių įstaigų valdymo klausimais, tad pradedami šių sričių auditai turėtų parodyti pagrindines sistemų neveikimo ir nepakankamai efektyvaus ar optimalaus naudojimo priežastis ir sudaryti prielaidas jas pašalinti“, – taip pat sakoma pranešime.
Žadama vertinti ir savivaldybių atliekamas funkcijas.
„Valstybėje nėra aiškaus apsisprendimo dėl funkcijų apimties ir paskirstymo tarp valstybės ir savivaldos, neaiškus kai kurių savivaldos vykdomų funkcijų turinys ir atsakomybė, o finansavimo sistema nėra susieta su siekiamais rezultatais“, – sprendimą imtis šio audito aiškina VK.
Be to, dar šiemet žadama įvertinti, kaip institucijoms sekasi įgyvendinti 2016 metais teiktas rekomendacijas dėl programinio biudžeto, strateginių veiklos planų, valstybės investicijų programos sudarymo ir įgyvendinimo.
„Tinkamas šių auditų rekomendacijų įgyvendinimas sudarytų pagrindą ekonomiškiau ir rezultatyviau naudoti visas valstybės biudžeto lėšas“, – nurodo VK.