Šias rekomendacijas valstybės kontrolierė ir kiti Valstybės kontrolės atstovai išsakė ketvirtadienį vykusiame susitikime su šalies televizijos transliuotojų ir kitų telekomunikacijų rinkos dalyvių atstovais. Susitikimo metu buvo diskutuojama dėl LRTC paslaugų kainų, kurių didinimą ši bendrovė grindžia nepagrįstai didelėmis investicijomis į TV signalo siuntimui naudojamą įrangą.
Gegužę paskelbtos Valstybės kontrolės atlikto LRTC veiklos audito išvados atskleidė, kad bendrovės sprendimai dėl kainų nėra pakankamai pagrįsti. Ekspertų teigimu, tai rodo, kad šios valstybinės bendrovės nustatoma kainodara yra neskaidri.
Be to, audito išvadose konstatuojama, kad LRTC turėtų teisingiau atskirti reguliuojamos veiklos sąnaudas bei turtą: jų priskyrimas prie vykdomos veiklos nėra aiškus ir skaidrus. Audito išvados patvirtina ir anksčiau abejonių kėlusį klausimą: siuntimo veiklos sąnaudoms galimai priskiriamos ir kitos veiklos sąnaudos, o tai skatina įtarimus ir dėl kryžminio finansavimo.
Valstybinio audito ataskaita apie LRTC veiklą artimiausiu metu bus svarstoma Seime. Taip pat, po rinkos dalyvių ir Seimo komitetų raginimų, Susisiekimo ministerijos vadovybė užsakė nepriklausomą LRTC auditą, kuri atlieka audito bendrovė „Ernst and Young Baltic”. Tyrimo rezultatus ministerijos atstovai žada pristatyti gegužės mėnesio pabaigoje.
Šalies valstybinių institucijų dėmesį į neefektyvią LRTC veiklą didžiųjų Lietuvos transliuotojų bei kitų rinkos dalyvių atstovai atkreipė praėjusių metų pabaigoje. Bendrovių „Pūkas“, „Laisvas ir nepriklausomas kanalas“, „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“, „SATV network“, „TELE-3“ ir TEO LT, AB vadovų pasirašytuose kreipimuose stebimasi LRTC ketinimais reikšmingai didinti signalo siuntimo bei įrangos talpinimo kainomis. Kreipimuose atkreipiamas dėmesys, jog LRTC įkainiai turėtų būti paremti patiriamais kaštais, o ne nustatomi vienašališkai.
Rinkos dalyvių teigimu, neadekvačiai ir be realaus pagrindo didinamos paslaugų kainos gali priversti rinktis kitus signalo siuntimo būdus ir taip mažinti laisvai prieinamų (angl. free-to-air) kanalų skaičių. Dėl nemokamų TV kanalų mažėjimo labiausiai nukentėtų jų žiūrovai.