Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2021 12 01

Valstybės kontrolė siekia tapti žaliąja institucija: realūs veiksmai ir ateities perspektyvos

Valstybės kontrolė prisideda prie viešojo sektoriaus „žalėjimo“ ir po truputį atsisako turimų taršių tarnybinių automobilių pakeisdama juos vienu elektromobiliu. Taip siekiama taupyti institucijos išlaidas, skirtas degalams ir transporto priežiūrai, ir prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo, rašoma pranešime spaudai.
Lietuvos Respublikos Valstybės kontrolė
Lietuvos Respublikos Valstybės kontrolė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Šiuo metu naudojame vieną nuomojamą dyzelinį ir dešimties metų senumo du benzininius institucijos automobilius. Norėdami atsinaujinti turimą transportą, ieškojome gamtai draugiškesnių variantų, todėl nusprendėme įsigyti elektromobilį. Taip ne tik atsisakome iškastinio kuro, bet ir vieni pirmųjų prisidedame prie Vyriausybės plano nuo 2023 m. valstybinėse įstaigose naudoti tik netaršų transportą“, – sako valstybės kontrolierius Mindaugas Macijauskas.

„Hyundai Ioniq 5“ elektromobilis įsigytas per Centrinę perkančiąją organizaciją (CPO) – ji užtikrino, kad visas pirkimo procesas vyktų skaidriai, o būtinus kriterijus atitinkančio elektromobilio kaina būtų mažiausia. Valstybės kontrolė kėlė du pagrindinius reikalavimus: kad elektromobilis po vieno įkrovimo elektra galėtų nuvažiuoti bent 350 km ir kad institucijai ši transporto priemonė būtų pristatyta per kuo trumpesnį laiką.

Naujai įsigytas elektromobilis pirmiausia pakeis nuomojamą automobilį, vėliau po vieną bus atsisakoma tų, kurie priklauso Valstybės kontrolei, kol taps vieninteliu turimu institucijoje. Senuosius automobilius planuojama perleisti kitoms įstaigoms ar institucijoms, negalinčioms įsigyti nuosavo transporto. Kadangi Valstybės kontrolės automobiliai buvo tinkamai prižiūrimi, jie turėtų tarnauti dar ne vienerius metus.

Sumažėjusį automobilių poreikį Valstybės kontrolėje lėmė Covid-19 pandemija, kurios metu visi institucijos darbuotojai dirbo iš namų. Per šį laikotarpį pasikeitė ir auditų atlikimo metodai – dabar didžioji dalis darbo atliekama nuotoliniu būdu ir poreikis vykti į audituojamus objektus tampa vis mažesnis.

Elektromobilis – jau ne pirmas Valstybės kontrolės žingsnis, siekiant tapti žaliąja institucija ir prisidėti prie aplinkos tausojimo. Valstybės kontrolės administracijos vadovas Egidijus Purlys pasakoja, kad nuo šių metų pradžios visa institucijoje naudojama elektros energija yra gaunama tik iš vėjo jėgainių.

„Taip pat nuo kitų metų atsisakome sieninių kalendorių, popierinių darbo knygų ir popierinių stalo kalendorių, kurie kiekvienais metais sverdavo apie 100 kg. Ši iniciatyva kasmet išgelbės mažiausiai du medžius. Darbuotojai skatinami rūšiuoti atliekas, nespausdinti popierinių audito ataskaitų ar kitų dokumentų, jei tai nėra būtina. Artimiausiu metu planuojame Valstybės kontrolės patalpų šildymui ir vėsinimui pradėti naudoti tik iš atsinaujinančių energijos išteklių gaunamą energiją“, – sako E.Purlys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos