„Šią vasarą planuojama įtempta prezidento darbotvarkė, atostogų planų joje nėra“, – informavo G.Nausėdos patarėjas Ridas Jasiulionis.
Dalios Grybauskaitės kadencijos laikais jos komanda pažymėdavo, kad Prezidento įstatymas nenumato šalies vadovo atostogų.
V.Čmilytė-Nielsen sakė, kad ši vasara niekuo nesiskirs nuo praėjusios – gali būti keli savaitgaliai Lietuvos pajūryje, savaitė Danijoje.
„O likę laisvi nuo darbo savaitgaliai, kurių geriausiu atveju būna kas antras, greičiausiai prabėgs Šiauliuose, nes ten yra namas su sodu, vasaroti jame smagiau nei Vilniaus centre“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.
„Nedrąsiai tikiuosi, kad pavyks bent savaitę gauti tokių atostogų, per kurias išvykčiau iš Vilniaus. Bet labai tvirtai kol kas neplanuoju, tai datų ir vietų pasakyti negaliu“, – sakė I.Šimonytė.
Pernai premjerė planavo vieną ar kelias savaites atostogauti Lietuvoje, kad esant reikalui bet kada galėtų grįžti į Vilnių.
Tačiau dėl nelegalios migracijos iš Baltarusijos krizės ir didėjusio sergamumo koronavirusu jas atšaukė.
Atostogos vis dar neįteisintos
Pagal galiojančius įstatymus, Seimo nariai oficialių atostogų neturi.
Nors ne vieną kadenciją žadėta įstatymu reglamentuoti Seimo narių teises, pareigas ir veiklos garantijas, tarp kurių būtų numatytos ne tik parlamentarų atostogos, bet, tarkime, ir nuobaudos posėdžių nelankantiems parlamentarams, kiti Seimo statuto pakeitimai, to padaryti iki šiol nepavyko.
Vis dėlto birželio pabaigoje pasibaigus Seimo pavasario sesijai iki rugsėjo 10-osios, kai oficialiai prasideda naujas politinis sezonas, nemaža dalis parlamentarų neslepia poilsiaujantys tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.