„Dabar tiekiamas vanduo atitinka higienos normas, bet kad nebebūtų nusiskundimų, kai pasikeitus vandens greičiui sukyla nuosėdos, statomi vandens gerinimo įrenginiai. Juos pastačius galėtume sakyti, kad vanduo bus užtikrintos kokybės, nebeturėtų būti nusiskundimų“, – BNS sakė R.Šulskus.
Pasak jo, vandens vartojimas labai padidėja vakarais ir savaitgaliais, kai žmonės laisto vejas bei sodus, tuomet vamzdynuose sukeliamos nusėdusios drumzlės.
„Gerinimo įrenginiai jas pašalins“, – teigė „Kauno vandenų“ vadovas.
Darbus Kleboniškyje atliks bendrovės „Eigesa“, „Inti“, „Arginta“ ir „Arionex LT“ – su jomis „Kauno vandenys“ neseniai pasirašė už 7,8 mln. eurų (su PVM) rangos sutartį, pagal ją darbai su projektavimu truks iki 2022-ųjų.
Vičiūnuose įrenginiai jau statomi – už 8,5 mln. eurų (su PVM) juos stato „Eigesa“ ir „Inti“, darbus numatoma baigti 2021-ųjų birželį.
Tačiau kad vanduo visiškai išsivalytų, prireiks dar apie pusmečio, sakė „Kauno vandenų“ vadovas.
„Taip nebūtų, kad jei šiandien paleidžiam įrenginį ir tų nuosėdų nebebus. Vis tiek tos nuosėdos yra, bet kad jų visai nebeliktų vamzdynuose, jos turi prasiplauti (...) panašiai per pusmetį. Tada išsivalius vamzdynams patiekiamas naujas vanduo, jis nebeturi tų junginių ir tuomet yra užtikrinama kokybė“, – teigė „Kauno vandenų“ vadovas.
Jis tikino, kad statybų metu gyventojai jokių vandens tiekimo trikdžių nepajus.
„Vartotojams vanduo tiekiamas, ir yra reikalavimas (kad būtų teikiamas – BNS) be sutrikimų. Vartotojas neturi jausti ir nejaučia, ar ten ankstesniu režimu, ar dabartiniu režimu tiekiamas. Kai bus gerinimo įrenginiai, jis tiesiog pajus per kokybę“, – teigė R.Šulskus.
Kaune yra trys vandenvietės: Petrašiūnų, Vičiūnų ir Kleboniškio. Petrašiūnuose vandens gerinimo įrenginiai veikia nuo 2008 metų.