Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba praneša, kad patikrinimo metu laikymo vietoje rasta 19 galvijų, iš kurių 16 buvo atvežti tinkamai nesutvarkius būtinų dokumentų. Tik 4 galvijai turėjo ausų įsagus, pagal kuriuos buvo galima nustatyti, ankstesnius jų savininkus, dar 11 galvijų ausų įsagų neturėjo, todėl inspektoriai negalėjo nustatyti šių galvijų kilmės ir ankstesnių savininkų.
Atsižvelgusi į patikrinimo rezultatus ir įvertinus tai, kad gyvulių laikytojas atsisakė bendradarbiauti su patikrinimą vykdžiusiais inspektoriais, pasirašyti patikrinimo aktą ir negalėjo paaiškinti neregistruotų gyvulių kilmės, Varėnos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba priėmė sprendimą apriboti visos galvijų bandos judėjimą – ūkininkui uždrausta įvežti, išvežti ar skersti šiame ūkyje auginamus gyvulius. Ūkio savininkai iškviesti pasiaiškinti į Varėnos valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, apie neregistruotus galvijus informuotas Alytaus apskrities Varėnos policijos komisariatas. Informacija apie ūkininkui taikomas sankcijas perduota kitoms teritorinėms valstybinėms maisto ir veterinarijos tarnyboms.
„Gyvūnų registravimas ir ženklinimas yra reglamentuotas Europos Sąjungos ir nacionaliniais teisės aktais. Tai būtina priemonė, norint užtikrinti gyvūnų kilmės ir užkrečiamųjų ligų atsekamumą. Neturint galimybės nustatyti iš kokio ūkio vienas ar kitas gyvulys atkeliavo, negalime būti tikri, kad gyvulys neserga ar nėra kokios nors pavojingos užkrečiamosios ligos nešiotojas. Taip pat yra griežtai reglamentuota, kad, jei gyvulių savininkas negali įrodyti laikomo galvijo tapatybės, toks galvijas privalo būti sunaikintas. Tyrimas, iš kur yra kilę neregistruoti gyvuliai, tęsiamas“, – sakė Varėnos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Donatas Jonauskas.