„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2017 08 09

Vartotojų teisių gynėjai sulaukia daugiau kreipimųsi

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) per pusmetį sulaukė daugiau kaip 12 tūkstančių asmenų paklausimų ir skundų dėl galimų vartotojų teisių pažeidimų. Tai beveik penktadaliu daugiau negu pernai per tą patį laikotarpį.
Rašymas
Rašymas / Fotolia nuotr.

„Tokį asmenų kreipimųsi augimą galėjo nulemti tiek didėjantis vartotojų ir verslininkų informuotumas vartotojų teisių srityje, tiek nuo 2016 metų sausio 1 d. praplėstos VVTAT funkcijos ne maisto produktų rinkos priežiūros srityje“, – sako laikinoji tarnybos vadovė Neringa Baronienė.

Vartojimo prekių srityje daugiausia asmenų kreipėsi dėl įsigytos netinkamos kokybės elektrotechnikos (mobiliojo ryšio telefonų, televizorių, kompiuterių, šaldytuvų, planšečių), avalynės, baldų, drabužių, rankinių, asmens higienos bei kosmetikos gaminių, naudotų transporto priemonių. Sudarydami nuotolines sutartis vartotojai dažniausiai skundėsi dėl sutartu laiku nepristatomų užsakytų ir apmokėtų prekių bei negrąžinamų pinigų, asortimento neatitinkančių prekių pristatymo, vėluojamų pristatyti prekių, nesutikimo nutraukti pirkimo–pardavimo sutartį, kai vartotojas atsisako sutarties per 14 darbo dienų nuo prekės pristatymo.

Pasak tarnybos pranešimo, per pirmą pusmetį ne teismo tvarka išnagrinėta per 2,2 tūkst. ginčų tarp vartotojų ir pardavėjų ar paslaugų teikėjų (pernai per tą patį laikotarpį – beveik 1,2 tūkst.).

Išnagrinėjus ginčus buvo priimta 520 nutarimų, kuomet vartotojų reikalavimai buvo visiškai ar iš dalies patenkinti. Dar maždaug 1 tūkst. ginčų išsisprendė taikiai: pradėjus tyrimą vartotojai ir verslininkai susitaikė, maždaug 400 skundų pripažinti nepagrįstais, dar beveik 300 ginčų nagrinėjimas buvo nutrauktas, nes vartotojai nepateikė visų reikalingų duomenų, tarp ginčo šalių nebuvo vartotojų santykių ir t.t.

„Nors didžioji dauguma vartotojų skundų yra rimti, tačiau, kaip ir kasmet, pasitaiko kuriozinių nusiskundimų. Pavyzdžiui, šiemet buvo skundžiamasi poilsiu viename Turkijos viešbutyje gegužės mėnesį, nes esą baseino vanduo buvo šaltas. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad keliones perdavinėjusi agentūra nenurodė, jog viešbučio baseinas šildomas, todėl keliautojo lūkesčiai, jog vanduo baseine bus šiltas, yra nepagrįsti. Kitas vartotojas skundėsi, kad jis nusipirko paukščių baidyklę, tačiau ji visiškai nebaido paukščių. Paprašius pateikti išsamesnę informaciją apie šį prietaisą, vartotojas daugiau neatsiliepė, todėl skundo nagrinėjimas buvo nutrauktas. Dar vienas vartotojas teiravosi dėl blynų keptuvės, nes jo netenkino iškeptų blynų forma“, – nurodo tarnyba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų