„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2018 05 15

VASA perspėja: šiukšlių nesutvarkiusiems vežėjams nuo trečiadienio grės baudos

Nuo trečiadienio sostinėje bus fiksuojami neištuštinti atliekų konteineriai, paliktos nesutvarkytos jų aikštelės bei kiti pažeidimai, o už tai taikomos finansinės sankcijos, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.
Šiukšlių krūvos Vilniaus Vingio parke
Šiukšlių krūvos Vilniaus Vingio parke / Mato Miežonio / 15min nuotr.

Savivaldybės įmonės VASA direktorius Rimantas Juknevičius teigia, kad pereinamasis laikotarpis negali užsitęsti.

„Prašydami gyventojų supratingumo neužmiršome, kad jų interesai ir teikiamos paslaugos kokybė mums yra patys svarbiausi, todėl padidintos tolerancijos laikotarpiui negalime leisti užsitęsti. Pasirašydami paslaugos teikimo sutartis vežėjai deklaravo ir įsipareigojo, kad sugebės dirbti bei užtikrinti švarą bei tvarką mieste. Deja, šiandien galime pasakyti tiek, kad jeigu kuris nors vežėjas pervertino savo jėgas arba galvoja, kad leisime pereinamajam etapui trukti tiek, kiek jiems norėsis, – klysta. Esame pasirengę imtis griežtų poveikio priemonių“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas R.Juknevičius.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Surenkamos šiukšlės S.Dariaus ir S.Girėno g. kieme
Luko Balandžio / 15min nuotr./Surenkamos šiukšlės S.Dariaus ir S.Girėno g. kieme

Už kiekvieną laiku, pagal grafiką neištuštintą konteinerį ar atliekų turėtojų neaprūpinimą individualiais ir bendro naudojimo konteineriais pagal sutartį gali būti taikoma 60 eurų bauda.

Finansinės baudos gresia už paliktas netvarkingas konteinerių stovėjimo aikšteles, pačių konteinerių nesužymėjimą identifikaciniais lipdukais.

Anot R.Juknevičiaus, kiekvienas sostinės atliekų vežėjas turėjo galimybę įsivertinti savo pajėgumus bei galimybes aptarnauti nurodytas zonas, pasamdyti pakankamą darbuotojų skaičių.

„Nė vienas vežėjas nėra verslo naujokas, tad manome, kad pusė mėnesio yra pakankamas laikotarpis sustyguoti procesus“, – priduria jis.

Nuo gegužės 1 dienos VASA iš gyventojų bei įmonių tvirtina sulaukusi pranešimų apie 2,3 tūkst. atvejų, kai atliekos nebuvo išvežtos laiku, gavo tai patvirtinančias nuotraukas. Be to, gauta apie 500 prašymų pristatyti atliekų konteinerius gyventojams, kurie iki šiol jų neturėjo ir galimai už atliekų tvarkymą nemokėjo, tačiau, pasak VASA, pristatyta labai maža dalis.

VASA atliekų kontrolieriai mieste fiksuoja aptinkamus atliekų tvarkymo pažeidimus – jų randama visose be išimties zonose.

„Iki šiol VASA ekipažai padėjo vežėjams žymėti konteinerius, rasti nežymėtus konteinerius, patekti į teritorijas, tačiau po gegužės 15 dienos jų laikas bus skirtas pažeidimams fiksuoti“, – rašoma pranešime.

„Turiu pripažinti, kad kol kas dalinimasis informacija panašus į vienpusio eismo gatvę. Mūsų darbuotojai priima skundus, prašymus, ieško kontaktų, kaip patekti į uždaras teritorijas, tuo tarpu vežėjai vis dar vėluoja pateikti tvarkingus grafikus, nesilaiko savo pateiktų grafikų. Be to, negauname informacijos, kad atliekų konteineriai būtų sveriami, kaip numatyta sutartyse ir kas yra svarbu tiksliam bei maksimaliai teisingam mokesčių apskaičiavimui ateityje. Tokia situacija netenkina nei gyventojų, nei mūsų “, – teigia R.Juknevičius.

Luko Balandžio / 15min nuotr./ Rimantas Juknevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./ Rimantas Juknevičius

Tiesa, praėjusią savaitę jis žadėjo, kad po kelių dienų miestas atrodys gražiau, tačiau panašu, kad šie žodžiai netapo realybe.

Iki gegužės 15 dienos vežėjams, anot VASA, buvo leista pasitelkti visas turimas, taip pat ir seno tipo transporto priemones, kad atliekos būtų pašalintos.

VASA kviečia gyventojus ir toliau informuoti apie neišvežamas atliekas bei kitus pažeidimus, nurodyti tikslų adresą, kur yra problema: „Gyventojai bei įmonės kviečiami naudotis elektroniniu paštu, nes skambučių srautas yra milžiniškas, o daliai gyventojų tenka palaukti atsakymų.“

Nuo gegužės 1 dienos Vilnius padalytas į penkias dalis. Šiaurinę, rytinę ir vakarinę zonas aptarnauja „Ecoservice“, centrinę – „VSA Vilnius“, pietuose dirba „Ekonovus“.

Pertvarka siekta, kad būtų įgyvendintas principas „naudojasi visi, moka visi“. Iki šiol maždaug trečdalis gyventojų naudojosi sistema nelegaliai, metė savo atliekas pas kaimynus ar mieste, tačiau už tai nemokėjo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs