„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2008 10 20

VDA rektorius: Seimas užsiima žaidimais

Vilniaus dailės akademijos (VDA) rektorius Adomas Butrimas ironizuoja, kad Seimas, nutaręs, kad už studijas studentai mokės pasibaigus sesijai, žaidžia.
Studentai piketuoja.
Studentai piketuoja. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Kas užsiima žaidimais, o kam reikia srėbti košę, kad dėstytojams liktų atlyginimams“ , – pirmadienį priimta Aukštojo mokslo įstatymo pataisa piktinosi A.Butrimas.

Minėta patais įteisino, kad šį rudenį studentai už mokslą mokėti neturės. Įmokos už semestrą turės būti renkamos tik tada, kai paaiškės sesijos rezultatai.

A.Butrimas sakė nežinantis, ką dabar daryti: akademija dėl negaunamų studijų įmokų esą praras daugiau nei pusė milijono litų.

„Nei Seimui, nei Vyriausybei nereikia daryti kvailysčių, nes pinigai buvo suplanuoti, o dabar jų negauname ir nieko negalime padaryti“, – BNS pabrėžė VDA rektorius.

Jis pridūrė, jog reikės tartis su kitais rektoriais, tačiau kol kas VDA yra nežinioje.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) kancleris Arūnas Komka BNS pirmadienį tvirtino, kad toks Seimo sprendimas universitetui buvo akibrokštas.

„Nelaiku įstatymą priėmė. Vidury finansinių metų šitaip daryti – iššūkis mums ir papildoma problema“, – sakė jis.

Pasak kanclerio, dėl tokio sprendimo kažkas universitete bus nepadaryta, nesumokėta už komunalines paslaugas arba dėstytojų atlyginimai. A.Komkos teigimu, universitetui trūksta apie 3 mln. litų apyvartinių lėšų, be pirmakursių įmokų – apie 2,5 mln., o skolintis iš bankų universitetui neleidžiama.

„Prašysime ministerijos (Švietimo ir mokslo – BNS) kompensacijos. Po garsiojo ministro ir studentų susitarimo rinkti įmokas tik po rudens sesijos rezultatų, mums pažadėjo prarastu pinigus kompensuoti“, – kalbėjo VGTU kancleris.

VU studentų atstovybės (VUSA) prezidentė Monika Sičiūnaitė tokį Seimo sprendimą vertino teigiamai, nors pridūrė, kad dabartinė situacija „nelabai kokia“.

„Iš studentų pusės labai teigiamai vertinu. Čia kitaip ir negalėjo būti nuspręsta: teisiškai studentai negali mokėti avansu“, – sakė M.Sičiūnaitė.

VU akademinių reikalų prorektorius Juozas Galginaitis pirmadienį BNS sakė, kad studentai avansu universitetui nemoka. „Labai atsakingai ir kategoriškai pareiškiu: nė vienas mūsų studentas avansu nemoka. Jie moka už praėjusią sesiją pagal tos sesijos rezultatus“, – tikino J.Galginaitis.

Rugpjūčio mėnesį studentai su švietimo ir mokslo ministru Algirdu Monkevičiumi pasirašė ketinimų protokolą, pagal kurį ministras įsipareigojo stengtis, kad studentai mokėtų už studijas pagal rudens, o ne praėjusios, pavasario sesijos, rezultatus.

Spalio pradžioje darbą baigusi vyriausybinė darbo grupė suskaičiavo, kad universitetai dėl nemokamų studijų įmokų šį rudenį negaus 22 mln. litų.

Premjeras Gediminas Kirkilas yra sakęs, kad šiuo metu valstybė šių pinigų neturi.

Kovo mėnesį KT išaiškino, kad neleistina iš anksto nustatyti kokį nors esą gerai besimokančių studentų skaičių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“