„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2020 09 29

VDI: miškininkystės sektoriuje padažnėjusios nelaimės kelia nerimą

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) tiria jau trečią šiais metais nelaimingą atsitikimą darbe, kurio metu žuvo miške dirbęs darbuotojas. Miškininkystės sektoriuje padažnėjusios nelaimės kelia nerimą – VDI ragina ir darbdavius, ir darbuotojus būti atidesnius dirbant miškuose, skelbiama išplatintame pranešime.
Į Žuvinto biosferos rezervatą ateina ruduo. Buktos miškas ir šiemet atrastas naujas augalas – gegužraibinių šeimos skiautalūpių genties rūšis.
Asociatyvi nuotr. / Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr.

Pirminiais VDI duomenimis, praėjusią savaitę įvykusios nelaimės metu žuvusysis savo porininkui padėjo tvarkyti nupjautas medžio šakas, kai tuo metu kitas pjūklininkas maždaug už 22 metrų atstumo nuo jo, pjovė juodalksnį. Nespėjus žuvusiajam pasitraukti iš medžio kritimo trajektorijos, šis jį mirtinai traumavo.

Nelaimių Klaipėdos bei Kėdainių rajonuose galėjo nebūti, jei ne kitų darbuotojų neatsakingai palikti pavojingai įpjauti medžiai, kuriems krentant buvo mirtinai sužaloti netoliese dirbę darbuotojai.

VDI Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vedėjas Saulius Balčiūnas teigia, kad šios ir kitų dviejų žūčių buvo galima išvengti: „Apmaudu, kad sunkiausios sužalojimų miške baigtys užvirtus medžiui kartojasi: nelaimių Klaipėdos bei Kėdainių rajonuose galėjo nebūti, jei ne kitų darbuotojų neatsakingai palikti pavojingai įpjauti medžiai, kuriems krentant buvo mirtinai sužaloti netoliese dirbę darbuotojai.“

Miško darbai yra tarp vienų pavojingiausių darbuotojų gyvybei, todėl jų organizavimui, priežiūrai ir vidinei kontrolei VDI nuolat skiria ypatingą dėmesį. VDI parengtose rekomendacijose dirbantiesiems miške primenama, kad organizuojant darbus biržėse darbų vadovai kartu su miško kirtėjais privalo įsitikinti darbo vietų saugumu, įvertinti tikėtinas medžių, šakų griūtis, jų kritimų riziką, nepamirštant ir atsargumo; darbuotojai darbo metu privalo būti su šalmais, privalo laikytis reikalavimų, kaip elgtis medyje įstrigus kitam medžiui – visus šiuos darbuotojų saugos ir sveikatos vidinės kontrolės reikalavimus privalo užtikrinti vykdanti darbus įmonė.

„Užkirsti kelią nelaimingiems atsitikimams miške gali tik motyvuotas ir tikslingas darbdavių ir darbuotojų požiūris į darbų saugą, – tai reiškia, ir į savo, ir kitų gyvybę. Darbus vykdantys darbdaviai ar darbų vadovai privalo ne tik formaliai apmokyti darbuotojus ir sudėti reikiamus parašus, tačiau, pirmiausia, praktiškai parodyti ir patikrinti, ar darbuotojai suprato, kaip skirtingose situacijose saugoti savo ir kito gyvybę“, – sako Saulius Balčiūnas.

VDI parengtos Miško darbų saugos rekomendacijos, skirtos fiziniams bei juridiniams asmenims, patalpintos www.vdi.lt ir http://tiny.lt/tskashf.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs