Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 08 09

Vejamo teisėjo Viktoro Kažio išpažintis: kyšių negavau, gyvenu iš žmonos, gresia netekti pensijos

Aš esu kaltinamas už tai, kad išteisinau prieš tai nuteistus nekaltus žmones, – žurnalistams penktadienį pareiškė Apeliaciniame teisme iki karjeros sustabdymo dirbęs V.Kažys. Teisėjas atskleidė su vadinamuoju korupcijos skandalu susijusių konkrečių detalių ir žmogiškai papasakojo, kaip pastaruoju metu gyvena, kai pateko į nepavydėtiną padėtį.
Viktoras Kažys
Viktoras Kažys / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjas Viktoras Kažys penktadienį pareiškė, kad nesutinka su pareikštais įtarimais kyšininkavimo byloje.

Teisėjo teigimu, įtarimai susiję su pernai priimtu nuosprendžiu, kurį vėliau patvirtino Aukščiausiasis Teismas. V.Kažys sako, kad jokio kyšio nebuvo.

„Aš esu kaltinamas už tai, kad prieš tai nuteistus nekaltus žmones mūsų kolegija išteisino ir tas sprendimas Lietuvos Aukščiausiojo Teismo buvo paliktas galioti, nepaisant viso šito kilusio skandalo ir šleifo“, – žurnalistams penktadienį sakė V.Kažys.

VIDEO: Viktoras Kažys: kyšių negavau, gyvenu iš žmonos, gresia netekti pensijos

Jis kalbėjo Teisėjų tarybai apsvarsčius prezidento Gitano Nausėdos iniciatyvą atleisti jį ir dar septynis teisėjų korupcijos byloje įtariamus teisėjus.

V.Kažys sakė, kad įtarimai jo atžvilgiu yra nepagrįsti.

„Aš negaliu netgi išdėstyti konkrečiau savo pozicijos, nes įtarime nėra pareikšta nei veikos padarymo laikas, nei data, nei konkrečios aplinkybės. Tai aš negaliu gintis nei nuo įtarimo, nei nuo to, kas man šiandien yra inkriminuojama (teisėjo vardo pažeminimo)“, – kalbėjo teisėjas.

„Aš manau, kad to įtarimo niekas netikslina, nieko nedaro, nes nebuvo jokio kyšio“, – pridūrė jis.

Apeliacinio teismo teisėjas tvirtino, kad teisėsauga įtarimus jam galėjo suformuluoti „kitų žmonių pokalbių, kuriuose buvo mano pavardė“, pagrindu.

Teisėjas tvirtino, kad teisėsauga įtarimus jam galėjo suformuluoti „kitų žmonių pokalbių, kuriuose buvo mano pavardė“, pagrindu.

V.Kažys teigė, kad pernai išteisino asmenis, kuriuos anksčiau kaltais pripažino Šiaulių apygardos teismas, byla buvo susijusi su „žemės ūkio bendrovės pajininkų santykiais“.

Jis taip pat pareiškė manantis, kad Aukščiausiojo ir Apeliacinio teismo teisėjai gali būti atleisti tik per apkaltos procedūrą Seime, o ne prezidento siūlymu dėl vardo pažeminimo.

„Aš manau, kad niekam nekyla abejonių, kad Seimo narys, prezidentas ar Konstitucinio Teismo teisėjas neturėtų būti atleistas kompromituojančiais pagrindais kaip nors kitaip, nei apkaltos tvarka. Nežinau, kodėl čia dabar buvo išskirti Aukščiausiojo ir Apeliacinio teismo teisėjai“, – kalbėjo V.Kažys.

Pareiškus įtarimus, jo ir kitų įtariamųjų įgaliojimai buvo sustabdyti šiemet žiemą. V.Kažys tvirtino, kad jo šeima išsilaiko iš žmonos pajamų.

Teisėjas atkreipė žurnalistų dėmesį, jog dažnai klaidingai manoma, kad pensijos netenka tik tas asmuo, kuris iš pareigų atleidžiamas arba nuteisiamas iki pensinio amžiaus. Anot V.Kažio, jei pensija teisėjui paskiriama, tačiau vėliau jis pripažįstamas kaltu dėl nusikaltimo padarymo, socialinių garantijų asmuo netenka kartu su nuosprendžio paskelbimu.

Emocingą komentarą žiniasklaidai po šiandienio neeilinio Teisėjų tarybos posėdžio pateikė ir Apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis.

VIDEO: H.Jaglinskis po svarstymo Teisėjų taryboje buvo susijaudinęs: tikėjimas yra gyvenimo pagrindas

Iš viso teisėjų korupcijos tyrime įtarimai pareikšti 48 asmenims.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai