Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) atstovas Gediminas Sakalauskas BNS sakė, jog išsamiam tyrimui pradėti kol kas trūksta informacijos. Anot laikinojo Tarnybinės etikos normų pažeidimų tyrimo skyriaus vedėjo, per rugpjūtį surinkti duomenys apie R.Patalavičių nulems, ar komisija imsis vertinti jo elgesį.
„Ketiname nusiųsti Aplinkos ministerijai užklausą ir jos atsakymas padės apsispręsti, ar tyrimą pradėti“, – užsiminė G.Sakalauskas, kurio atstovaujamai VTEK priklauso vertinti valstybės pareigūnų, šiuo atveju ministro patarėjo R.Patalavičiaus, veiksmus.
Tuo metu apie parlamentaro A.Skardžiaus elgesio atitikimą tarnybinei etikai aiškintis gali Seimo etikos ir procedūrų komisija.
Pastarosios pirmininkas „darbietis“ Manfredas Žymantas neatmetė galimybės, jog A.Skardžiaus atvejis susilauks didesnio Seimo etikos sargų dėmesio, tačiau kol kas negalėjo patvirtinti, kad tyrimas tikrai bus pradėtas.
„Žinoma, ši istorija gali atsidurti tarp tų, kurios bus nuodugniai tiriamos. Iki prasidedant rudens sesijai, turime susirinkti visą medžiagą – tą dabar ir darome“, – BNS sakė M.Žymantas.
Dienraštis „Lietuvos rytas“ šią savaitę paskelbė, jog su ES lėšas vėjo jėgainių parko statybai besiruošiančiomis panaudoti bendrovėmis susijusios Seimo Audito komiteto pirmininko A.Skardžiaus ir buvusio jo pavaldinio, dabar einančio aplinkos ministro patarėjo pareigas R.Patalavičiaus šeimos.
Pats A.Skardžius griežtai neigia šią spaudoje pasirodžiusią informaciją, pasitikėjimą savo patarėju yra pareiškęs ir aplinkos ministras Artūras Paulauskas.
Pradėti tyrimą Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją ir Specialiųjų tyrimų tarnybą ragino opozicinės Seimo Tėvynės Sąjungos frakcijos narys Jurgis Razma.
Jo teigimu, sudėtinga įsivaizduoti, kad A.Skardžius toliau galėtų eiti Audito komiteto pirmininko pareigas po iškeltų abejonių dėl galimos jo įtakos šeimos verslo sėkmei. Opozicija, anot J.Razmos, ruošiasi iškelti šį klausimą Seime.