„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
02 13 /12:40

Verslas ir NVO prašo lengvinti formalumus paramai bankiniu pavedimu gauti

Verslo ir nevyriausybinės organizacijos antradienį pranešė, jog kreipėsi į Prezidentūrą ir Vyriausybę, siūlydami atsisakyti reikalavimo paramos teikimą įforminti notarine sutartimi, kai parama suteikiama piniginėmis lėšomis bankiniu pavedimu.
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, Edmundas Jakilaitis, Jonas Ohmanas, Andrius Tapinas, Živilė Kropaitė-Basiulė

Dabar tokia sutartis privaloma, kai parama viršija 14,5 tūkst. eurų.

Iniciatyvinės grupės teigimu, tokį reikalavimą Europoje taiko tik Lietuva, jis apsunkina paramos teikimą šalyje, o jį lengvinti reikia, ypač krizių metu.

Kreipimąsi inicijavo MO muziejus, jam pritaria organizacijos „Blue / Yellow”, „Lietuvos Raudonasis Kryžius”, Lietuvos krepšinio federacija, Vilniaus ir Kauno krepšinio klubai „Rytas“ ir „Žalgiris“, „Aukok.lt”, M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas, „Jaunimo linija”, įmonė „Darius Zubas Holding“, Lietuvos verslo konfederacija, teigiama pranešime.

„Būtinybė kreiptis į notarą potencialius rėmėjus veikia demotyvuojančiai dėl laiko sąnaudų ir procedūrų. Paramos skyrimas dažnai yra ir emocinis sprendimas, tiek laimės, tiek nelaimės atvejais reikalaujantis ir greičio, todėl lankstumas čia yra irgi svarbus“, – pranešime sakė MO muziejaus vystymo vadovas Mindaugas Morkūnas.

„NVO sektoriuje žinomas ne vienas atvejis, kai dėl šio ribojimo ir nenorėjimo gaišti laiko notarinėms procedūroms, rėmėjai skyrė iki 14,5 tūkst. eurų paramos vietoje 50 ar 100 tūkst. eurų“, – pridūrė jis.

Pasak M. Morkūno, Lietuvos mecenavimo įstatyme įvardinamos paramos sumos bendruomenių, savivaldybės, nacionaliniams mecenatams atitinkamai yra 50 tūkst., 150 tūkst., 250 tūkst. bei 1 mln. eurų.

„Tai lyg ir indikuoja nacionalinius paramos lūkesčius ir jie gerokai skiriasi nuo 14,5 tūkst. eurų paramos barjero, kurio dydžio nustatymas šių dienų ekonominėmis aplinkybėmis nėra pagrįstas“, – teigė muziejaus atstovas.

Teisingumo ministerija BNS nurodė gavusi nevyriausybininkų kreipimąsi.

„Teisingumo ministrė ministerijos ekspertams pavedė įvertinti argumentus dėl privalomos notarinės sutarties. Šiuo metu analizę vykdo ministerijos grupė, atsakinga už teisinių paslaugų politiką“, – sakė teisingumo ministrės atstovas Paulius Žeimys.

Notarinės sutarties reikalavimas paramai yra numatytas Civiliniame kodekse.

Pasak M. Morkūno, siūlymas niekaip nepakeistų kitų įstatymuose numatytų nuostatų dovanojimo sandoriams, o išimtinai tik sudarytų palankesnes galimybes teikti paramą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“