2017 06 28 /11:08

Viceministras: politikai svarsto įvesti nacionalinio saugumo pamokas mokyklose

Kelios ministerijos su Lietuvos šaulių sąjunga svarsto galimybę nuo artėjančių mokslo metų įvesti nacionalinio saugumo pamokas vyresnių klasių moksleiviams, trečiadienį paskelbė krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.
Giedrimas Jeglinskas
Giedrimas Jeglinskas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Žiūrint į ateitį, vienas iš kertinių projektų, kurį organizuojame su Švietimo ir mokslo ministerija ir Šaulių sąjunga, tai yra paskaitų ciklas „Nacionalinis saugumas ir krašto gynyba“, kuris leistų vyresnių klasių moksleiviams jį rinktis kaip pasirenkamąjį dalyką – būtent diskusijas ir paskaitas apie nacionalinį saugumą“, – per bendrą Švietimo ir mokslo, Kultūros bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų posėdį Seime sakė viceministras.

„Planas yra iš tikrųjų pradėti nuo artėjančių mokslo metų“, – vėliau žurnalistams pridūrė jis.

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė žurnalistams teigė, jog aptarti šio klausimo ministerijų atstovai susitiks kitą savaitę.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Jurgita Petrauskienė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Jurgita Petrauskienė

Šauliai ir šiuo metu vyksta į mokyklas skaityti paskaitų, tačiau ministrė teigė, jog tokia praktika iki šiol buvo padrika.

„Manau, kad susitikimai su kariais, pristatymas to, ką gali Lietuvos kariuomenė, koks yra jos vaidmuo, yra ne tik įdomu ir patrauklu, bet ir naudinga“, – sakė J.Petrauskienė.

Krašto apsaugos viceministras tvirtino, kad nacionalinio saugumo ir krašto gynybos pamokos „pakeltų mokinių, jaunimo suvokimą apie šalies gynybą“.

Tikslas yra jaunimą angažuoti tiek, kad jis suprastų tuos dalykus jau būdami vyresnėse klasėse, kas savaime prisidėtų prie jo patriotizmo ugdymo ir jo tolimesnių karjeros ir gyvenimo žingsnių.

„Tikslas yra jaunimą angažuoti tiek, kad jis suprastų tuos dalykus jau būdami vyresnėse klasėse, kas savaime prisidėtų prie jo patriotizmo ugdymo ir jo tolimesnių karjeros ir gyvenimo žingsnių“, – kalbėjo G.Jeglinskas.

Per komitetų posėdį Seime trečiadienį aptariamos priešiškos propagandos keliamos grėsmės nacionaliniam saugumui ir būdai su ja kovoti.

Informaciniu saugumu Lietuvoje ypač susirūpinta po 2014 metų, kai Rusija aneksavo Krymą ir pradėjo teikti paramą separatistams rytų Ukrainoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų