Nors šauktinių sąrašą Krašto apsaugos ministerija (KAM) paskelbė dar praėjusią savaitę, aistros dėl privalomosios karo tarnybos nerimsta iki šiol.
15min.lt skaitytojas Tomas įsitikinęs, kad paskelbtas šauktinių sąrašas galimybę įsidarbinti sumažino iki minimumo.
„Ateina ką tik baigęs universitetą jaunuolis į darbo pokalbį. Darbdavys būna patikrinęs jį viešai skelbiamame šauktinių sąraše. Jei jaunuolis įrašytas 107 numeriu, jam gauti to darbo šansų nėra, – piktinosi jis. – Joks darbdavys nesamdys potencialaus šauktinio, kurį pamokius kelis mėnesius, investavus daug pinigų, tėvynė Lietuva pasiglemš į savo priverstinę karinę tarnybą.“
Atleistieji nuo karo prievolės kitose „loterijose“ nedalyvaus, tačiau dalyvaus tie, kuriems privalomoji karo tarnyba tik atidėta.
Kaip 15min.lt sakė Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas majoras Žygimantas Adamonis, kiekvienais metais tokia „loterija“ bus organizuojama iš naujo.
Jo teigimu, atleistieji nuo karo prievolės kitose „loterijose“ nedalyvaus, tačiau dalyvaus tie, kuriems privalomoji karo tarnyba tik atidėta.
„Pavyzdžiui, dabar jaunuolis negali tarnauti, tačiau po metų ar dvejų – galės, tada ir bus įtrauktas“, – teigė pašnekovas.
Savanoriai apsigalvoti jau nebegali
Ž.Adamonio teigimu, šiuo metu savanorių užsirašė beveik 1,3 tūkst. Tai reiškia, kad iš paskelbto beveik 37 tūkst. šauktinių sąrašo rudeniui bus atrinkti tik 1,7 tūkst. jaunuolių.
Savanoriai dėl kariuomenės gali apsigalvoti, tik kol jie dar nepriskirti jokiam kariniam daliniui. Tačiau savanoriai buvo išskirstyti dar iki šauktinių sąrašų paskelbimo.
Savanoriai dėl kariuomenės gali apsigalvoti, tik kol jie dar nepriskirti jokiam kariniam daliniui.
Šiuo metu jau yra prasidėjęs šauktinių sveikatos patikrinimas.
Šauktiniai nuo kariuomenės anksčiau daugiausia būdavo atleidžiami dėl dviejų priežasčių – psichikos ligų ir žemo intelekto arba širdies ir kraujagyslių ligų.
Privalomai devynių mėnesių mokymams į kariuomenę kviečiami 19–26 metų jaunuoliai.