Lietuvoje yra penkios pagrindinės ligoninės, į kurias patenka koronavirusu sergantys pacientai: Vilniaus Santaros klinikos, Kauno klinikinė ligoninė, Klaipėdos universitetinė ligoninė, Respublikinės Panevėžio ir Šiaulių ligoninės.
Svarbu atkreipti dėmesį, kad šie skaičiai nėra galutiniai. Gali būti, kad ligoninės dar nepaviešino visų anksčiau sudarytų sutarčių. Be to, šios sutartys gali būti ir preliminarios, todėl nebūtinai yra galutinės. Viešųjų pirkimų tarnyba skelbia, kad į savo skaičiavimus neįtraukė ir reagentų bei testų pirkimų.
Respublikinė Šiaulių ligoninė
Respublikinė Šiaulių ligoninė aktyviausiai pirkimus pradėjo vykdyti nuo kovo vidurio. Iš įmonių „Remeda“ ir „Optomedical“ pirko plaučių ventiliavimo aparatų už 192 tūkst. eurų.
820 tūkst. eurų vertės medicininės įrangos pirkimo sutartį ligoninė sudarė su bendrove „Graina“.
Taip pat ligoninė pirko apsaugos priemonių iš Kinijos beveik už milijoną eurų, rankų priežiūros gaminių, respiratorių už 30 tūkst. eurų iš įmonės „Medicina“.
Iš viso sutarčių Respublikinė Šiaulių ligoninė sudarė už daugiau nei 2 milijonus eurų.
Vilniaus Santaros klinikos
Vilniaus Santaros klinikos nuo sausio pradžios iš įvairių tiekėjų pirko vienkartinių medicinos pagalbos priemonių už beveik pusę milijono eurų. Šios kategorijos didžiausios vertės sutartys sudarytos su įmone „Skirgesa“.
Taip pat ligoninė pirko medicinos reikmenų ir apsaugos priemonių už 185 tūkst. eurų. Sutartys sudarytos su A.Zapalskio individualia įmone „Azas“, bendrovėmis „Dagvila“, „Bonameda“ ir „Intersurgical“.
Dezinfekcinių priemonių Santaros klinikos pirko už 315 tūkst. eurų, daugiausia sausio pabaigoje iš įmonės „Apiterapija“.
Ligoninė kovo pabaigoje sudarė 178 tūkst. eurų vertės sutartį dėl apsauginių kombinezonų pirkimo iš įmonės „Jugrita“.
Iš viso sutarčių Santaros klinikos sudarė už 1,1 milijono eurų.
Respublikinė Panevėžio ligoninė
Respublikinė Panevėžio ligoninė kovo mėnesį pirko apsaugos priemonių iš Kinijos už 478 tūkst. eurų.
Taip pat ligoninė pirko medicinos reikmenų, temperatūros tikrinimo sistemų už 43 tūkst. eurų iš bendrovės „Inta“.
Iš viso sutarčių Respublikinė Panevėžio ligoninė sudarė už 536 tūkst. eurų.
Klaipėdos universitetinė ligoninė
Klaipėdos universitetinė ligoninė per kelis pirkimus nuo vasario pabaigos pirko dezinfekcinių priemonių už 166 tūkst. eurų iš skirtingų tiekėjų.
Taip pat ligoninė kovo viduryje atliko apsaugos priemonių iš Kinijos už 169 tūkst. eurų pirkimą.
Iš viso sutarčių Klaipėdos universitetinė ligoninė sudarė už 336 tūkst. eurų.
Kauno klinikinė ligoninė
Kauno klinikinė ligoninė balandžio pradžioje pirko plaučių ventiliavimo aparatus už 84 tūkst. eurų iš įmonės „Litfarma“.
Taip pat ligoninė kovo mėnesį vykdė chalatų už 10 tūkst. eurų, apsaugos priemonių už 154 tūkst. eurų ir respiratorių už 18 tūkst. eurų pirkimus. Visos sutartys sudarytos su bendrove „Skirgesa“.
Iš viso sutarčių Kauno klinikinė ligoninė sudarė už 267 tūkst. eurų.
Mažiau pirkimų vykdžiusios ligoninės: pirkimai dar vyks
Skirtingų ligoninių viešiesiems pirkimams išleistos sumos žymiai skiriasi. 15min kreipėsi į mažiau pirkimų įvykdžiusias ligonines. Jų atstovai teigė, kad pirkimai buvo vykdyti pagal poreikį ir dar bus vykdomi ateityje.
Kauno klinikinės ligoninės atstovas Saulius Tvirbutas 15min teigė, kad pirkimų suplanuota daug daugiau.
„Jūsų minimas skaičius yra iš jau pasirašytų ir įgyvendinamų su tiekėjais sutarčių. Iš viso yra suplanuota pirkimų už daugiau kaip milijoną eurų, taip pat viešųjų pirkimų procesas tebevyksta ir toliau“, – komentavo S.Tvirbutas.
Respublikinės Panevėžio ligoninės atstovas Vytautas Riaubiškis 15min teigė, kad visos viešųjų pirkimų sutartys, kurias sudarė ligoninė, yra visada viešinamos, o apsauginių priemonių sutartys yra ilgalaikės.
„Atkreipiame dėmesį, kad Respublikinė Panevėžio ligoninė yra mažesnė nei kitos didžiausios šalies ligoninės. Vadinasi, mažesni pacientų srautai, mažesnės apimtys ir mažesni poreikiai“, – komentavo V.Riaubiškis.
Pasak jo, kitas reikšmingas faktorius – ir toliau yra vykdomi pirkimai pagal anksčiau sudarytas viešųjų pirkimų sutartis asmens saugos priemonėms ir kitoms būtinoms priemonėms. Nauji pirkimai vykdomi tik trūkstamoms arba būtinoms nuolatinio papildymo prekėms ir paslaugoms.
„Užtikriname, kad personalo sauga yra viena iš mūsų ligoninės prioritetinių sričių“, – komentavo V.Riaubiškis.
Pagal naujausius VPT paskelbtus duomenis, iš viso nuo sausio mėnesio įvairios valstybės institucijos ir įstaigos dėl koronaviruso krizės sutarčių dėl prekių pirkimų sudarė už daugiau nei 17 milijonų eurų. Šie duomenys nėra galutiniai ir bus nuolat atnaujinami. Su išsamesniais VPT duomenimis galite susipažinti ČIA.