„Atlikėjų pasirodymų pirkimas nėra standartiniai viešieji pirkimai, tad VPT šiuo metu analizuoja LNOBT užsienio atlikėjų pasirodymų viešuosius pirkimus – kad atsakytų į kylančius klausimus dėl LNOTB pasirinkto pirkimo būdo organizuojant tokius renginius“, – BNS trečiadienį sakė VPT atstovė Vita Ramanauskaitė.
Portalas 15min.lt rašo, kad Operos ir baleto teatras šiemet sudarė mažiausiai tris sutartis su Kipre registruota įmone „Riverside Music Limited“, kurių bendra vertė siekia kelis šimtus tūkstančių eurų. Šiai įmonei tenka nemaža dalis pinigų, kuriuos Operos ir baleto teatras įsipareigojo sumokėti už užsienio atlikėjų ir kolektyvų pasirodymus.
Oficialūs dokumentai atskleidžia, kad „Riverside Music“ yra tiesiogiai susijusi su G.Kėvišo šeima. Faktiniai įmonės savininkai slepiasi už verslo voratinklio, nusidriekusio per kelias valstybes, ir elitiniams klientams finansines paslaugas teikiančios įmonės. Tačiau pats G.Kėvišas atvirai nurodo, kad tai yra jo artimieji.
Viešuosius pirkimus kuruojantis G.Kėvišo pavaduotojas Naglis Stancikas sakė, kad galimybių atsivežti užsienio atlikėjus be „Riverside Music“ pagalbos nebuvo. Jis patvirtino, jog G.Kėvišas nusišalina nuo oficialių sprendimų dėl „Riverside Music“ samdymo ir dėl to pats nepasirašinėja sutarčių su Kipro įmone.
G.Kėvišas Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui vadovauja nuo 2002 metų. Neseniai konkurso metu jis buvo išrinktas dar vienai penkerių metų kadencijai.
Įprasta tvarka šis konkursas turėjo būti skelbiamas 2017 metais, tačiau buvo metais paankstintas. Konkursą organizavusios Kultūros ministerijos atstovai sakė, kad jis skelbtas anksti, siekiant sklandžios vadovų kaitos. Tuo metu opozicija įtaria, kad paskirti LNOBT vadovą norėta iki spalį vykusių Seimo rinkimų, po kurių ministerijos vadovybė pasikeis.