Pasak „vipcommunications“ vadovo Giedriaus Galdiko, viešai išsakytus kaltinimus „galima aiškinti tik veiksmingumo netekusios asociacijos noru priminti apie save“.
„Esame įsitikinę, kad konkurencinių kovų įrankiu tapusi asociacija savo veiksmais daro didelę reputacinę žalą viso sektoriaus įmonėms“, – BNS atsiųstame komentare teigė G.Galdikas.
Jis pabrėžė, kad „vipcommunications“ iš asociacijos pasitraukė po to, kai telekomunikacijų bendrovė „Telia“ paskelbė konkursą, kurio sąlygas atitiko tik „Fabula Hill+Knowlton Strategies“ – vienintelė konkurso dalyvė.
„Išreiškusi susirūpinimą dėl šio konkurso, RSVA, neturėdama jokio faktinio pagrindo, viešai išreiškė nepagrįstas abejones dėl dar vieno telekomunikacijų įmonės konkurso, kuriame dalyvavo devynios agentūros, o laimėjo „vipcommunications“ ir kita stambi viešųjų ryšių agentūra“, – teigė G.Galdikas.
Jo teigimu, asociacija nesugebėjo atstovauti visos rinkos interesų, dėl to iš didžiųjų komunikacijos agentūrų joje teliko „Fabula Hill+Knowlton Strategies“, priklausanti Mykolui Katkui, Žydrūnui Gaudiešiui, Linai Šliogerienei ir Mindaugui Ardišauskui.
„Esame įsitikinę, kad konkurencinių kovų įrankiu tapusi asociacija savo veiksmais daro didelę reputacinę žalą viso sektoriaus įmonėms“, – teigė G.Galdikas.
Trečiadienį, kilus triukšmui dėl premjero Sauliaus Skvernelio ir D.Gudelio nedeklaruotų susitikimų bei šio komunikacijos eksperto veiksmų prieš kitus politikus, RSVA tokią veiklą įvertino neigiamai.
RSVA: „Vip communications“ metodai menkina pasitikėjimą visa rinka
„RSVA neigiamai vertina veiklą, kuomet ryšių su visuomene agentūra, nedeklaruodama interesų, teikia konsultacijas politinėje veikloje dalyvaujantiems konkuruojantiems asmenims, sukeldama sumaištį ir įtarimus dėl galimos manipuliacijos“, – rašoma išplatintame pranešime.
Praėjusią savaitę 15min tyrimas atskleidė, kad „VIP viešosios informacijos partneriai“ savininkas Darius Gudelis dažnai susitikinėja su premjeru Sauliumi Skverneliu. Pernai verslininkui buvo išrašyti 19 leidimų patekti į Vyriausybės rūmus. Tokie susitikimai nėra deklaruojami viešai.
Šią savaitę naujienų portalas Delfi.lt publikavo tyrimą, kad D.Gudelis prisidėjo prie konservatoriaus Žygimanto Pavilionio laiškų SEB banko vadovybei dėl Gitano Nausėdos kandidatavimo į prezidentus – laiškuose buvo keliamos abejonės dėl galimo S.Skvernelio politinio konkurento.
„Tokią ydingą veikimo praktiką atskleidė viešumoje paskelbta informacija“, – rašoma Asociacijos pranešime.
RSVA teigia besiremianti tarptautine ryšių su visuomene praktika ir veikiančiais etikos standartais, todėl nepritaria „bet kokiai interesų konfliktą keliančiai veiklą, kai, atstovaujant klientui, tuo pačiu metu veikiama jo konkurento ar oponento naudai.“
Asociacijos pranešime rašoma, kad „tokia veikla ryšių su visuomene versle laikoma etikos pažeidimu, darančiu reputacinę ir finansinę žalą“.
RSVA nurodo, kad D.Gudelio įmonė iš asociacijos išstojo, kai buvo priimtas sprendimas nariams privalomai taikyti aukščiausius etikos standartus, įskaitant ir klientų deklaravimą, interesų konfliktų vengimą.
„RSVA narės savo veikloje remiasi griežtais RSVA veiklos Standarto reikalavimais. Šie reikalavimai pagrįsti aukštais etikos, skaidrumo ir socialinio atsakingumo principais.
Todėl RSVA nariai neigiamai vertina „Vip communications“ veiklos metodus, kurie menkina pasitikėjimą visa ryšių su visuomene rinka, agentūrų teikiamomis paslaugomis, jų kokybe“, – rašoma pranešime.
RSVA vienija Lietuvos agentūras, kurios teikia kokybiškas ryšių su visuomene ir konsultavimo paslaugas ir savo veikloje laikosi griežtų etikos normų. Asociacija įkurta 2009 m., siekiant užtikrinti agentūrų veiklos etikos ir profesinius standartus, gerinti šio verslo aplinką šalyje. Asociacija šiuo metu vienija 9 agentūras („Ad verum“, „Fabula Hill+Knowlton Strategies“, „Gravitas Partners“, „Headline Agency“ , „Idea Prima“, „Integrity PR“, „Nova media“, „PR Service / Edelman Affiliate“, „Trylika-dvidešimt trys“ (Agency 1323).