„Užsienio viešbučiuose kelis mėnesius ir ilgiau gyvenantys žmonės nieko nestebina. Ne į butus, bet į viešbučio kambarius keliasi tie, kurie nori išvengti buities rūpesčių: gyvenant viešbutyje nereikia mokėti mokesčių. Tiesiog sumoki sutartą sumą ir gyveni“, – sakė viešbučio „Klaipėda“ Kaune direktorė Daiva Spangelevičiūtė.
Pasak jos, gyvenimas viešbutyje – puiki alternatyva tiems nuomininkams, kurie dar nėra tikri, ar Kaune pasiliks visam laikui. Kol apsispręs, jie gali be rūpesčių gyventi viešbutyje, kuriame bus pasirūpinta švara kambaryje. Be to, kambaryje gyvenančių žmonių skaičius neribojamas, už tai nereikia mokėti papildomai.
D.Spangelevičiūtė prisiminė, kad idėja pasiūlyti viešbučio kambarius ilgalaikei nuomai kilo, kai „Klaipėdoje“ 4 mėnesius gyveno vienos užsienio kompanijos darbuotojai.
„Tada ir pagalvojome, jog kitų įmonių darbuotojai - lietuviai ar užsieniečiai – atvykę į Kauną ribotam laikui, galėtų apsigyventi viešbutyje. Susidomėjusių dar nėra daug, bet mes šią paslaugą siūlome dar tik porą savaičių“, – sakė viešbučio vadovė.
Orientavomės į studentus, kurie, atvykę į Kauną, neturi kur apsistoti. Iš pradžių sulaukėme didžiulio susidomėjimo, tačiau laikui bėgant žmonių vis mažėjo. Sakė D.Čekaitienė.
Ilgalaikei nuomai siūlomo kambario kaina viešbutyje „Klaipėda“ siekia šiek tiek daugiau nei 1,5 tūkst. Lt per mėnesį. Panašią sumą, pridėjus sumokėtus mokesčius, atseikėja ir miesto centre butuose gyvenantys nuomininkai. Pigiau apsigyventi siūlo viešbutis „Metropolis“. Išsinuomoti vienvietį kambarį čia kainuoja 550 Lt per mėnesį (plius 150 Lt už komunalinius mokesčius šildymo sezono metu). Lova dviviečiame kambaryje kainuoja 250 Lt (plius 50-100 Lt už komunalinius mokesčius), lova triviečiame kambaryje – 200 Lt (plius 50-100 Lt už komunalinius mokesčius). Rugsėjį Kaune pasirodę pirmieji tokią nuomą siūlantys skelbimai sulaukė didžiulio susidomėjimo. Netrukus visas 5-asis „Metropolio“ aukštas, paskirtas ilgalaikiams gyventojams, buvo pilnas žmonių. Tačiau vėliau interesantų mažėjo ir viešbučio vadovai neslepia, kad šis jų eksperimentas nėra itin pelningas.
„Orientavomės į studentus, kurie, atvykę į Kauną, neturi kur apsistoti. Iš pradžių sulaukėme didžiulio susidomėjimo, tačiau laikui bėgant žmonių vis mažėjo: vieni rado vietą bendrabučiuose, kiti išsikraustė pas gimines ar susirado namus, kuriuose mažesnė nuoma. Dabar dar visi kambariai užimti, tačiau juose vietoje kelių gyventojų yra po vieną, taigi pajamos iš nuomos ne tokios, kokių tikėjomės“, – sakė viešbučio „Metropolis“ direktorė Diana Čekaitienė.
Klientų turėtų būti
„Ilgalaikė nuoma viešbučiuose Lietuvoje dar tik skinasi kelią, todėl sakyti, ar tai aktualu lietuviams, negalima. Drįsčiau prognozuoti, jog poreikis tokiai paslaugai yra“, – sakė nekilnojamojo turto bendrovės „Ober-Haus“ Kauno skyriaus vadovas Saulius Umbrasas.
Anot jo, toks būstas labiausiai domins dirbančius vienišus žmones. Tačiau gyvenimas viešbutyje nepatiks tiems, kurie mėgsta šeimininkauti virtuvėje – viešbutyje reikės maitintis viešbučio ar kitos viešojo maitinimo įstaigos siūlomais mokamais patiekalais. O panorus išskalbti rūbus, teks papildomai sumokėti – ši paslauga viešbutyje yra mokama.