„Aš galvoju, kad jeigu galvojant už labai svarbius klausimus surinkdavo 94 balsus dauguma, tai, tikėtina, kad surinksime, nes dauguma partijų deklaravo apie tai eidami į rinkimus, kad Seimą reikia mažinti“, – trečiadienį Žinių radijui sakė V.Pranckietis.
Jis sako ir pats palaikysiantis tokį siūlymą, nes toks buvo jį delegavusios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos įsipareigojimas dalyvaujant rinkimuose.
„Mes matome, kad Seime vis tiek yra neaktyvių žmonių tokia dalis, kokia galėtų sumažėti“, – svarstė V.Pranckietis.
Tačiau jis teigia nemanantis, kad mažinti parlamentarų skaičių reikėtų dėl mažėjančio gyventojų skaičiaus. Tokią išvadą vertindamas „valstiečių“ iniciatyvą pateikė ir Seimo Teisės departamentas, nurodęs, jog šalies gyventojų skaičiaus mažėjimas neturėtų būti lemiamas argumentas, nes parlamentarai atstovauja ir piliečiams užsienyje.
V.Pranckietis pripažino, kad didesnio Seimo privalumas – didesnė nuomonių įvairovė.
Teisininkų teigimu, Seimo narių skaičiaus sumažinimas gali turėti ilgalaikes pasekmes – ateityje padidėjus ar dar labiau sumažėjus Lietuvos gyventojų skaičiui, šiuo pagrindu Konstitucija vėl turėtų būti keičiama.
„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis ir dar keliasdešimt parlamentarų teigia, kad Seimą nuo 141 iki 101 nario reikia mažinti, nes šalyje sumažėjo gyventojų skaičius.
1992 metais, kai buvo priimta Konstitucija, Lietuvoje gyveno 3 mln. 700 tūkst. žmonių. Šiuo metu Lietuva turi 2 mln. 850 tūkst. gyventojų.
Kai kurių politologų vertinimu, Seimo narių skaičiaus mažinimas gali atitolinti parlamentarus nuo rinkėjų, o esamas 141 Seimo narys yra proporcingas skaičius atsižvelgiant į šalies dydį.